AMD przyspiesza wprowadzenie 7. generacji mobilnych procesorów Serii A #prasówka

AMD przyspiesza wprowadzenie 7. generacji mobilnych procesorów Serii A #prasówka

AMD przyspiesza wprowadzenie 7. generacji mobilnych procesorów Serii A #prasówka
Łukasz Maślanka
05.04.2016 13:17

AMD ogłosiło dostępność 7. generacji mobilnych procesorów AMD serii A, która zbiega się w czasie z premierą nowych notebooków firmy HP. Procesory te (nazwa kodowa „Bristol Ridge”) są wyposażone w zaawansowane funkcje wideo, graficzne, wydajnościowe i zabezpieczające, które zaprojektowano w celu zwiększenia produktywności oraz jeszcze atrakcyjniejszej rozrywki, zapewniając jednocześnie wysoką efektywność energetyczną.

Pierwszym komputerem z serii urządzeń z nowymi procesorami AMD 7. generacji serii A będzie nowy HP ENVY x360. W kolejnych miesiącach tego roku pozostali producenci OEM mają ogłosić plany wprowadzenia swoich urządzeń z tymi procesorami – od ultracienkich notebooków, przez urządzenia konwertowalne po eleganckie komputery All-in-One. Oficjalna premiera nowej generacji procesorów APU wraz z zaprezentowaniem szerokiej gamy komputerów OEM nastąpi na targach Computex 2016, które odbędą się w dniach 31 maja – 4 czerwca 2016 r. w Tajpej w Tajwanie.

Obraz

Wiemy, że konsumenci oczekują coraz więcej: lepszej grafiki, wyższej wydajności i dłuższego czasu działania na baterii. Podjęliśmy współpracę z kluczowymi partnerami OEM, aby opracować wyjątkowe platformy komputerowe, które wykorzystają pełen potencjał 7. generacji zaawansowanych procesorów AMD APU — powiedział Jim Anderson, starszy wiceprezes i dyrektor generalny, Computing and Graphics Business Group, AMD. Cieszę się, że niektóre z tych fantastycznych systemów już niedługo trafią do rąk konsumentów. Jestem bardzo dumny z kompetencji inżynierskich AMD, które pozwoliły nam przyspieszyć wprowadzenie tych ekscytujących nowych produktów na rynek dla naszych klientów i użytkowników końcowych.

Obecnie do producentów OEM wysyłane są hurtowe ilości cztero- i dwurdzeniowych procesorów AMD serii A 7. generacji, które są wyposażone w zoptymalizowane pod kątem pracy mobilnej szybkie rdzenie x86 Excavator oraz w kartę graficzną Radeon R7 lub R5 umożliwiającą płynną grę w sieci i zapewniają jeszcze lepszą obsługę strumieni wideo HD. W porównaniu z mobilnym procesorem AMD FX wykonanym w zaprezentowanej 2 lata temu architekturze „Kaveri”, nowej generacji procesory AMD FX zapewniają sięgający 50 procent wzrost wydajności obliczeniowej.

Nowe procesory AMD APU 7. generacji serii A pozwolą użytkownikom cieszyć się najnowszymi multimediami w rozdzielczości Ultra HD 4K, a technologia AMD FreeSync zapewni płynną, pozbawioną błędów rozgrywkę online na notebookach i komputerach All-in-One.

Najnowsze informacje o 7. generacji procesorach AMD APU serii A można znaleźć pod adresem www.amd.com/APU. Z kolei informacje o tym, jak moc obliczeniowa i graficzna układów AMD jest wykorzystywana w Twoich ulubionych produktach, są dostępne na stronie www.amd.com/innovation.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)