AMD Zen 4 i RDNA 2. Harmonogram rozwoju do 2022 roku

AMD Zen 4 i RDNA 2. Harmonogram rozwoju do 2022 roku

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak
12.09.2019 12:01

AMD nie zwalnia tempa. Do sieci trafiła nowa prezentacja dla inwestorów, która zawiera informacje na temat przyszłych produktów. Wynika z niej, że czerwoni planują działać w cyklu rocznym.

Do roku 2022 zobaczymy jeszcze dwie generacje procesorów, a mianowicie Zen 3 oraz Zen 4. Pierwsza jest już ponoć ukończona i będzie produkowana w procesie litograficznym klasy 7 nm+, czyli 7 nm TSMC drugiej generacji. O drugiej z wymienionych nie wiemy póki co nic konkretnego, oprócz tego, że jest planowana na niezbyt odległą przyszłość.

Równolegle mają pojawiać się nowe procesory Epyc, kodowo zwane kolejno Milan i Genoa. Natomiast do roku 2021 AMD planuje przygotować karty graficzne w architekturze RDNA 2 i również wspomnianej technologii 7 nm+, mające zastąpić obecne Radeony serii RX 5700.

350267845797832641
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Niestety, harmonogram jest bardzo nieszczegółowy. Brakuje w nim choćby informacji o czipach mobilnych, a przypomnijmy, póki co na rynku nie ma nawet laptopowych Zen 2.

Tak czy inaczej, widać jak na dłoni, że poprzeczkę postawiono bardzo wysoko. Nam, klientom, pozostaje się tylko cieszyć z narzuconej dynamiki postępu. Po latach stagnacji na rynku procesorów i jednogłośnej dominacji Nvidii w kartach graficznych, coś wreszcie zaczyna się zmieniać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)