AMIDuOS 2.0: aplikacje z Androida na Windowsie to żaden problem

AMIDuOS 2.0: aplikacje z Androida na Windowsie to żaden problem
Redakcja

27.08.2015 11:44, aktual.: 27.08.2015 13:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uruchamianie aplikacji z Androida na komputerze nie stanowi już żadnego problemu i wcale nie wymaga od nas instalacji dodatkowego systemu operacyjnego. Właśnie wydano stabilną wersję AMIDuOS 2.0, oprogramowania rozwijanego przez firmę AMI, które w najnowszej edycji umożliwia emulowanie Androida 5.0 Lollipop.

Microsoft obecnie zachęca użytkowników z całego świata do instalowania systemu Windows 10, poznawania jego możliwości, a także korzystania z aplikacji uniwersalnych. Problem polega na tym, że jak na razie w jego sklepie wciąż nie znajdziemy zbyt wielu programów, a platforma mobilna jest dopiero w powijakach. Znacznie popularniejszy Android ma więcej do powiedzenia, warto więc sięgnąć po jego emulator, aby bez trudu uruchamiać ulubione programy i gry na komputerze z Windows. Wydajność nie stanowi tu żadnego problemu, a skrojone na miarę środowisko i banalnie prosta obsługa umożliwiają szybkie wykorzystanie wszystkich zalet.

Obraz

Program jest rozwijany już od jakiegoś czasu, najnowsza stabilna wersja 2.0 to natomiast poważny krok do przodu: emulator oferuje już nie Androida 4.2 Jelly Bean, lecz znacznie nowsze wydanie 5.0 Lollipop. Dzięki temu jesteśmy w stanie uruchamiać na nim niemalże wszystkie aplikacje, także te 64-bitowe. Wydanie to przynosi również wsparcie dla nowego środowiska uruchomieniowego ART., zgodność z nowymi API, a także rozszerzoną obsługę sprzętową np. w postaci wsparcia dla Bluetooth 4.0. O ile nasz komputer na to pozwala, AMIDuOS wykorzystuje także sprzętowe wsparcie dla wirtualizacji, co dodatkowo przyśpiesza pracę emulowanego Androida.

Całość jest w obsłudze niezwykle prosta. Wystarczy pobrać instalator, zainstalować oprogramowanie i uruchomić. To wszystko, użytkownik może cieszyć się Androidem na komputerze – ekran dotykowy nie jest potrzebny, wszystkim da się sterować przy pomocy myszki i klawiatury, choć oczywiście możliwość sterowania palcami niektóre zadania znacznie ułatwia. W systemie znajdziemy preinstalowane kilka aplikacji, w tym sklep Amazon Appstore, z którego poziomu możemy instalować dodatkowe programy. Całość pozwala na uruchamianie gier, także tych korzystających z OpenGL ES, komputer możemy wiec zamienić w centrum rozrywki. Niewielki program konfiguracyjny umożliwia dostosowanie ilości pamięci przeznaczonej dla emulatora, wybór DPI, a także skorzystanie z opcji współdzielenia katalogów z systemem Windows i obsługi skrótów klawiaturowych. Zaawansowani docenią możliwość pracy w trybie root.

Obraz

Oczywiście ze względów licencyjnych AMIDuOS nie zawiera zintegrowanego sklepu Google Play. Nie stanowi to jednak żadnego problemu, bo twórcy oprogramowania odsyłają do zewnętrznych serwisów, w których znajdziemy odpowiednie paczki tzw. gappsów. Po ich pobraniu wystarczy wybrać z menu kontekstowego odpowiednią opcję. Po tej operacji i ponownym uruchomieniu zwirtualizowanego Androida, przywita nas kreator tworzenia konta Google. Po jego skonfigurowaniu możemy już dowolnie korzystać ze sklepu Play, instalować zakupione w nim aplikacje i korzystać z funkcji synchronizacji danych z kontem internetowym.

Najnowszą wersję AMIDuOS znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu. Zainteresowani mogą z niej korzystać przed 30 dni za darmo. W celu dalszego korzystania z pakietu należy wykupić licencję. Ta nie jest droga – kosztuje tylko 15 euro w przypadku edycji bazującej na Androidzie Lollipop, a także 10 euro na starszym Jellybean. Co ważne, licencja jest dożywotnia i zapewnia nam ciągłe aktualizacje. Wybór między emulatorem Androida a ledwie raczkującymi aplikacjami uniwersalnymi w Windows 10 wydaje się więc w tej sytuacji oczywisty.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)