Android 14. Wiemy, kiedy spodziewać się wersji beta

Android 14. Wiemy, kiedy spodziewać się wersji beta

Android
Android
Źródło zdjęć: © Unsplash
30.08.2022 06:45, aktualizacja: 30.08.2022 16:44

Pełna, stabilna wersja systemu Android 13 trafiła już na urządzenia marki Pixel. Dzięki nowym informacjom na temat programu testów Google możemy wywnioskować, kiedy pojawi się szansa na zainstalowanie wczesnej wersji systemu Android 14.

Android 13 w końcu zadebiutował w pełnej wersji na pierwszych urządzeniach mobilnych. Chodzi o smartfony Pixel 4, 4 XL, 4a, 4 (5G), 5, 5a, 6, 6 Pro i 6a. Ich właściciele mogli zainstalować aktualizację już w połowie sierpnia, choć, jak wskazują dziennikarze serwisu Phone Arena, spodziewano się, że taka możliwość pojawi się dopiero w październiku.

Po zakończeniu programu testowego dotyczącego pełnej wersji systemu Android 13, Google przechodzi do programu QPR (Quarterly Platform Release), czyli programu, podczas którego testerzy otrzymują wczesny dostęp do nowych funkcji, które mają finalnie trafić do najnowszej wersji systemu. Nowości nie są do końca stabilne, więc warto mieć na uwadze, że wzięcie udziału w programie testowym może wiązać się z pewnymi problemami, a jedynym sposobem na uporanie się z nimi jest kompletne wyczyszczenie urządzenia.

Android 14 - kiedy rozpocznie się beta?

Na stronie Google, w sekcji "Najczęstsze pytania", możemy przeczytać, że aktualizacje systemu Android 13 w ramach QPR będą wydawane do marca 2023 r. Następnie mamy spodziewać się rozpoczęcia programu beta testów systemu Android 14.

Oznacza to, że 13. wersja Androida otrzyma tylko dwie aktualizacje w ramach QPR. Dziennikarze serwisu Phone Arena przewidują, że możliwe, że wersja Androida stworzona z myślą o deweloperach zadebiutuje już w lutym, a pełna wersja systemu może zostać wydana w sierpniu 2023 r., lecz to jeszcze nic pewnego i będzie to w dużej mierze zależeć od liczby błędów, które wyjdą na jaw podczas programu testowego systemu Android 14.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)