Android 4.0 dla Samsunga Galaxy S II wreszcie dostępny

Android 4.0 dla Samsunga Galaxy S II wreszcie dostępny

Redakcja
13.03.2012 10:47, aktualizacja: 13.03.2012 13:08

Długo oczekiwana aktualizacja dla flagowego modelu Samsunga od dzisiaj będzie dostępna użytkowników z Polski. Galaxy S II, jako pierwszy ze wszystkich smartfonów Samsunga otrzymał aktualizację do Androida 4.0.

Android, który trafił do Samsunga Galaxy S II, ponownie został wyposażony w nakładkę graficzną TouchWiz 4.0 oraz zestaw autorskich aplikacji Samsunga. Aktualizacja jest dostępna dla standardowej wersji telefonu, najpopularniejszej w naszym kraju. Oczywiście, jeśli telefon posiada aplikacje od operatora, to aktualizacja prawdopodobnie pojawi się nieco później.

W Androidzie 4.0 pojawi się możliwość odblokowania telefonu przez pokazanie mu twarzy właściciela, z wykorzystniem przedniej kamerę. Można tą opcję skonfigurować z poziomu menu Bezpieczeństwo. Im więcej różnych zdjęć zrobimy tym lepiej system będzie lepiej rozpoznawał twarz w różnych warunkach. W czwartej generacji systemu pojawiła się także możliwość dokładnego śledzenia wykorzystania transferu danych poprzez konkretne aplikacje. Możliwe jest również określenie limitu transferu w cyklu miesięcznym. Aktualizacja do Androida 4.0 to również pożegnanie z wtyczką Adobe Flash, której rozwój dla urządzeń mobilnych został porzucony. Co prawda można ją osobno doinstalować z Android Marketu Sklepu Play (ech…) — jest to jednak ostatnia wersja jaką przygotował Adobe dla Androida.

Aktualizacji można dokonać poprzez oprogramowanie KIES (potrzebna jest jednak najnowsza wersja oprogramowania, aktualizacja poprzez wersję 1.5 nie jest możliwa), a także poprzez wybranie odpowiedniej opcji w menu informacji o systemie. Co ciekawe i miłe, z możliwości aktualizacji dzisiaj poza klientami z Polski mogą korzystać jeszcze użytkownicy Korei Południowej, Szwecji oraz Węgier. Jednocześnie Samsung poinformował, że wkrótce aktualizację do czwartej wersji Androida dostaną również użytkownicy smartfonów Galaxy Note, Galaxy S II LTE, oraz tabletów Galaxy Tab 8.9 i 10.1. Użytkownicy Galaxy S, Galaxy Tab 7", Galaxy S Plus, Galaxy S SCL i Galaxy W dostaną wkrótce aktualizację dla Androida 2.3, dzięki której na te urządzenia trafi część nowości znanych z Androida 4.0.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (118)