Android 4.4.3 i Nexusy, czyli ser szwajcarski według Google'a

Android 4.4.3 i Nexusy, czyli ser szwajcarski według Google'a

Android 4.4.3 i Nexusy, czyli ser szwajcarski według Google'a
Tomek Kondrat
17.06.2014 11:33

Nadchodzące tygodnie będą niezwykle pracowite dla Google'a. Kalifornijski gigant szykuje się do największego wydarzenia roku – Google I/O. Próbując skupić się tylko i wyłącznie na najnowszym Androidzie, Amerykanie wydali ostatnią, jak się wydawało, aktualizację systemu KitKat. Niestety nie wszystko poszło gładko i wydanie typu bugfix, które miało usunąć napotkane dotąd błędy, przyniosło szereg niedoróbek.

Błędy znajdziemy na najpopularniejszych urządzeniach z serii Nexus. Mako, czyli Nexus 4, otrzymał serię poprawek, które nie rozwiązały problemów z WiFi oraz automatyczną regulacją jasności. Urządzenie samoczynnie się restartuje. Nie jest to sytuacja częsta, jednak w oficjalnym, wielokrotnie testowanym oprogramowaniu, takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Obraz

Nexus 4 nie był niestety jedynym urządzeniem, na którym poprawki okazały się „poprawkami” tylko z nazwy. Tablety Nexus 7 oraz 10 cierpią na nadmierne zużycie baterii oraz problemy z powiadomieniami. Największe bolączki mogą jednak mieć właściciele najnowszego Nexusa 5, zaprezentowanego pod koniec października ubiegłego roku. Hammerhead utracił płynność działania, szczególnie w aplikacji telefonu, a poprawki związane z WiFi tylko pogorszyły sprawę. Użytkownicy zgłaszają również problemy techniczne związane ze Sklepem Google Play oraz synchronizacją programu pocztowego. Co dziwne i ciekawe zarazem, nie wszystkie urządzenia mają problemy z najnowszą wersją Androida, o czym można przeczytać w komentarzach na portalu Load The Game. Nie jest wiadome, czy Google postanowi wydać poprawki poprawek, czy skupi się na nowej odsłonie Androida. Bardzo możliwe, że Nexus 4 oraz Nexus 7, wydane w 2012 roku, pozostaną na lodzie o smaku dziurawego KitKata, zatem w gestii Google pozostaje sprawienie, aby użytkownicy byli jak najbardziej usatysfakcjonowani.

Błędy i oprogramowanie idą w parze od lat. Nie dotyczy to tylko i wyłącznie przemysłu smartfonów. Praktycznie każde oprogramowanie posiada niedoróbki. Błędy spotykane w smartfonach z Androidach były dotychczas domeną producentów nakładek systemowych, a nie deweloperów Androida, którzy mają wolność implementowania nowych funkcji i poprawiania poprzednio niedoskonałych linii kodu. Tak czy owak, oczy wszystkich posiadaczy Nexusów zwrócone są w stronę Mountain View, gdzie zapadnie decyzja o tym, czy KitKat w wersji 4.4.3 zostanie naprawdę poprawiony.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)