Android 7.0 dla smartfonów Moto? Lenovo każe czekać zbyt długo

Android 7.0 dla smartfonów Moto? Lenovo każe czekać zbyt długo

28.09.2016 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W przypadku Androida jedna kwestia zawsze pozostaje niewiadoma – czy mój smartfon otrzyma aktualizację do nowszej wersji. Co gorsza, to pytania zadają sobie nawet posiadacze najdroższych modeli. Lenovo właśnie rozwiało wątpliwości użytkowników smartfonów Moto, mają oni otrzymać Androida 7.0 Nougat. Jednak stanie się to dopiero przed końcem tego roku.

Najnowsza wersja Androida została już hucznie zapowiedziana przez Google. Na konferencji usłyszeliśmy o zmianach i nowych funkcjach, które mają uczynić mobilny system jeszcze lepszym. Niestety, z tych nowości na chwilę obecną mogą skorzystać nieliczni, producentom zbytnio nie śpieszy się z aktualizacją urządzeń lub w ogóle nie mają zamiaru tego robić.

Na tle konkurencji mającej problem z wydawaniem nowej wersji Androida, pozytywnie wyróżniały się smartfony Motoroli z linii Moto. Działały one pod niemal czystą wersję systemu, a producent dość sprawnie udostępniał aktualizacje, również dla modeli ze średniej i niższej półki. Obecnie właścicielem marki jest firma Lenovo, która stara się kontynuować tradycję.

Obraz

Lenovo poinformowało, że do końca roku wybrane modele będą już działać pod kontrolą Androida Nougat. Na liście urządzeń znajdziemy: Moto Z, Moto Z Force, Moto Z Play, Moto G4 i Moto G4 Plus. Nie podana została konkretna data, wiemy tylko, że Android 7.0 ma pojawić się w czwartym kwartale tego roku.

Zabrakło wielu innych modeli, które nie zostały wydane w tym roku, ale posiadają specyfikację, która poradzi sobie z najnowszym Androidem. Prawdopodobnie starsze urządzenia dostaną aktualizację dopiero w przyszłym roku, czyli dość późno. Lenovo każde długo czekać na nowego Androida, stanowczo za długo. Smartfony z linii Moto często wybierane były ze względu na oczekiwane dobre wsparcie, ale rzeczywistość pokazuje, że do ideału jest daleko.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)