Android 7.1 na pececie? Sprawdź możliwości Phoenixa 2.0

Android 7.1 na pececie? Sprawdź możliwości Phoenixa 2.0

Android 7.1 na pececie? Sprawdź możliwości Phoenixa 2.0
Oskar Ziomek
27.03.2017 22:31

Android, jak wiadomo, stworzony został w pierwszej kolejności do wykorzystania na urządzeniach mobilnych. Platforma się rozrasta i dzisiaj trafia już nie tylko do smartfonów i tabletów, ale również zegarków czy telewizorów. Nie brakuje również prób przystosowania Androida do działania na klasycznych komputerach i jednym z takich projektów jest Phoenix OS, który zaktualizowany został właśnie do wersji 2.0, bazującej na Androidzie 7.1 Nougat.

Najnowsza wersja nie jest jeszcze dostępna jako wydanie stabilne. Póki co światło dzienne ujrzała jedynie edycja Alpha, w której można zatem spodziewać się pewnym niedociągnięć: wyeliminowane zostaną dopiero później.

Lista zmian nie jest przesadnie imponująca. Nowością jest wsparcie dla maszyn wirtualnych, jak również wyeliminowanie dotychczasowych błędów. Wśród nich usterki, która mogła powodować kłopoty już z samym uruchomieniem systemu. Phoenix obsłuży teraz także nowe adaptery sieciowe: 8188EU oraz 8723B. W systemie pojawiły się również drobiazgi, takie jak nowe tapety, dodatkowe aplikacje zainstalowane już od startu oraz poradnik dostępny w menu start.

Wybranie jako bazy Androida 7.1 to duża zmiana względem poprzedniej generacji systemu – przypomnijmy, że tamta wykorzystywała jeszcze Androida 5.1 Lollipop i do teraz pozostaje najnowszą dostępną w chwili obecnej, stabilną propozycją Phoenixa. Obydwie edycje systemu przeznaczone dla platform x86 pobrać można w formacie EXE lub ISO, korzystając ze strony producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)