Android 8.0 Oreo zużywa pakiet nawet przy włączonym Wi-Fi

Android 8.0 Oreo zużywa pakiet nawet przy włączonym Wi-Fi

Android 8.0 Oreo zużywa pakiet nawet przy włączonym Wi-Fi
06.09.2017 13:59

Android 8.0 Oreo nie jest rewolucją, to drobna ewolucja, choć trzeba przyznać przynosząca osiem ciekawych nowości. Jednakże nowa wersja to również problemy wieku dziecięcego, w tym błąd mogący doprowadzić do szybkiego wyczerpania pakietu internetowego.

Użytkownicy, którzy mogą już cieszyć się najnowszym wcieleniem mobilnego systemu operacyjnego Google, zauważyli, że pojawia się w nim poważniejszy problem. Chodzi o transmisję danych komórkowych, z których Android potrafi korzystać nawet po połączeniu się z siecią Wi-Fi, ciągle wyczerpując dostępny transfer.

Błąd został dostrzeżony m.in. przez użytkownika Reddita. Unusual_Souce w swoim poście pisze, że po aktualizacji do Androida Oreo, znacząco wzrosło zużycie danych komórkowych. Dodaje on, że jego urządzenie było cały czas połączone z siecią Wi-Fi, a więc nie powinno sięgać po transmisje komórkową. Użytkownik Unusual_Souce skontaktował się już z pomocą techniczną, która ma być już świadoma problemu, a praca nad aktualizacją już trwają.

Obecnie jednym z rozwiązań jest całkowite wyłączenie transmisji danych i korzystanie z Wi-Fi. Druga opcja to przejście do opcji skierowanych dla programistów. Włączona na stałe jest bowiem funkcja mobile data always active, która sprawia, że ciągle wykorzystywane są dane komórkowe, nawet jeśli smartfon podłączony jest do Wi-Fi. Należy ją wyłączyć.

Większość użytkowników Androida opisywanego błędu raczej nie doświadczy. Oreo dopiero co zadebiutował, a zanim zacznie trafiać na kolejne nowe smartfony, błąd powinien zostać wyeliminowany w odpowiedniej łatce.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)