Android Auto: wielkie zmiany na lato 2019. Nowy interfejs i ciemny motyw

Android Auto: wielkie zmiany na lato 2019. Nowy interfejs i ciemny motyw

Android Auto zostanie wyraźnie przeprojektowany
Android Auto zostanie wyraźnie przeprojektowany
Oskar Ziomek
07.05.2019 10:33, aktualizacja: 02.10.2020 10:01

Android Auto, czyli system pozwalający zintegrować smartfon z Androidem z ekranem w samochodzie, otrzyma jeszcze tego lata dużą aktualizację, która całkowicie odmieni znany dotychczas interfejs. Google postanowił zmodyfikować sposób obsługi kluczowych elementów oprogramowania, a także odświeżyć jego kolorystykę, aby dopasować system do wnętrz większości pojazdów, ale i wygody kierowców.

Nowa wersja Android Auto będzie więc utrzymana przede wszystkim w ciemnych kolorach. To duża zmiana względem obecnego interfejsu, w którym za dnia kolorem wiodącym jest biel. Barwy to jednak nie wszystko, bo na liście zmian jest szereg istotnych nowości z punktu widzenia wygody obsługi.

Nowy interfejs Androida Auto, źródło: Google Blog.
Nowy interfejs Androida Auto, źródło: Google Blog.

Android Auto na szerokich ekranach

Po pierwsze Android Auto lepiej dopasuje się do większości samochodów i nie chodzi już tutaj o kolory, ale o proporcje wbudowanego w pojazd wyświetlacza. Google tłumaczy, że obszar szerszych ekranów zostanie lepiej zagospodarowany i pojawią się na nim dodatkowe elementy sterowania, na przykład do bieżącej obsługi połączeń czy odtwarzacza muzyki.

To ważna zmiana – przy obecnej wersji Androida Auto na problem z zagospodarowaniem przestrzeni szerokich ekranów można było zwrócić uwagę choćby w Mercedesie Klasy E, na przykładzie którego tłumaczyliśmy, jak obsługiwać cały system.

Android Auto i wygodniejsza obsługa

W nowej wersji oprogramowania kierowcy powinni być także zadowoleni ze zmian dotyczących obsługi. Celem producenta jest bowiem stworzenie systemu, który wymaga od kierowcy jak najmniejszego zaangażowania.

By było to możliwe, nowy Android Auto zaoferuje odświeżony pasek nawigacyjny w dolnej części ekranu, który będzie dynamicznie zmieniać swoją zawartość. Standardowe przyciski na przykład na ekranie mapy zostaną zastąpione miniaturowym odtwarzaczem muzyki lub przyciskami niezbędnymi do obsługi połączeń głosowych.

Hit the road with Android Auto's new look

Do tego dochodzi jeszcze inne zachowanie Androida Auto po podłączeniu smartfona do samochodu. W nowej wersji oprogramowanie automatycznie wróci do ostatnio odtwarzanego utworu i uruchomi wybraną aplikację do nawigacji. To zmiana, która zaoszczędzi kilkanaście cennych sekund i ułatwi rozpoczęcie każdej podróży z Android Auto.

Google jak na razie nie sprecyzował, kiedy aktualizacja zostanie udostępniona. Wspomniano jedynie o późniejszym terminie tego lata. Warto jednak zwrócić uwagę na zbliżające się konferencje w ramach Google I/0 2019. Dokładniejsze informacje w zakresie Android Auto możemy więc poznać lada dzień.

Aplikację Android Auto możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)