Android Auto 7.1 do pobrania. Usunięto jeden z błędów sterowania głosem

Android Auto 7.1 do pobrania. Usunięto jeden z błędów sterowania głosem

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
15.11.2021 12:39

Android Auto 7.1 jest już dostępny dla kierowców. Ta aktualizacja nie jest przy tym aż tak tajemnicza, jak dotychczasowe. Wiadomo bowiem, że z Androida Auto zniknął przynajmniej jeden z błędów związanych z głosowym sterowaniem.

Na aktualizację Androida Auto do wersji 7.1 zwrócił uwagę serwis autoevolution, podając przy okazji informację o ważnej zmianie. Jak udało się ustalić, wraz z tym wydaniem z systemu zniknął problem z odczytywaniem i głosowym dyktowaniem wiadomości w komunikatorze Telegram. Błąd pojawił się w poprzedniej wersji, przez co korzystający z Telegramu w praktyce nie mieli jak używać aplikacji podczas jazdy.

Android Auto 7.1 to najpewniej nie tylko usunięcie tej usterki. O innych przyjdzie jednak dowiedzieć się na drodze eksperymentów, bowiem jak zwykle Google nie podaje wprost, jakie zmiany wprowadził. Poprawek błędów można się spodziewać w zasadzie na każdym polu, zważywszy, że Android Auto do dzisiaj miewa problemy z obsługą głosową całego systemu i przełączaniem dźwięku między telefonem a samochodem.

Warto przypomnieć, że w smartfonach z Androidem 10 i nowszym Android Auto jest automatycznie aktualizowany w tle (także w Polsce). Właściciele smartfonów ze starszym systemem muszą jednak zadbać o aktualizację we własnym zakresie. Należy też pamiętać, że niedługo Android Auto będzie działać wyłącznie na ekranie samochodu, zaś w telefonach zastąpi go tryb dla kierowców będący połączeniem funkcji Asystenta i Map Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)