Android Auto dostanie sporą aktualizację. Google przedstawia aż 6 nowości

Android Auto dostanie sporą aktualizację. Google przedstawia aż 6 nowości

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Karolina Kowasz
16.06.2021 09:49

Na swoim oficjalnym blogu Google ogłosiło sześć nowych aktualizacji do Androida, w tym także jedną obejmującą Androida Auto. Firma podała, że skupiają się one głównie na większym bezpieczeństwie użytkowników, jednak to nie wszystko.

Google podaje, że od teraz użytkownicy mogą dostosować więcej funkcji Androida Auto. Ma to na celu ułatwienie korzystania za pomocą większej możliwości spersonalizowania. Jako przykład Google podaje możliwość dostosowania ekranu uruchamiania bezpośrednio z telefonu oraz opcję ręcznego ustawienia trybu ciemnego. 

Aktualizacja ma także wprowadzić łatwiejsze przeglądanie. Za to zaś będą odpowiedzialne nowe zakładki w aplikacjach multimedialnych, opcja powrotu do góry strony, a także przyciski na pasku przewijania. Google jest przekonane, że w ten sposób osoby, które po raz pierwszy korzystają z Androida Auto, będą w stanie szybciej rozpocząć pracę w samochodzie za pomocą kilku prostych kliknięć.

Firma poinformowała również o dodaniu nowych możliwości aplikacji, które mają pomóc użytkownikom ułatwić przejazd. Dodatkowo aplikacje do ładowania pojazdów elektrycznych, parkowania i nawigacji są od teraz dostępne w Android Auto.

Aktualizacja Android Auto ułatwi komunikację przez wiadomości czy WhatsApp

Zgodnie z informacjami, Google ulepszyło obsługę wiadomościAndroidzie Auto, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do swoich ulubionych aplikacji do obsługi wiadomości bezpośrednio z ekranu uruchamiania. Oznacza to, że po aktualizacji można łatwo czytać i wysyłać nowe wiadomości bezpośrednio z WhatsAppa czy Wiadomości.

Nowe funkcje Android Auto są dostępne na telefonach z systemem Android 6.0 lub nowszym. Należy pamiętać, że dostępne będą tylko po podłączeniu do samochodu zgodnego ze wszystkimi wymogami. Niedawno zapowiedziano także aktualizację Samsunga, która rozwiąże niektóre problemy z Android Auto.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)