Yanosik wkrótce w Android Auto: "pierwsze wyniki są bardzo zadowalające"

Yanosik wkrótce w Android Auto: "pierwsze wyniki są bardzo zadowalające"

Trwają wewnętrzne testy Yanosika w Androidzie Auto
Trwają wewnętrzne testy Yanosika w Androidzie Auto
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oskar Ziomek
10.06.2021 12:41

Yanosik przypomina, że jego aplikacja już niedługo będzie oficjalnie dostępna dla kierowców na ekranie samochodów z systemem Android Auto. Producent rozpoczął już wewnętrzne testy wersji Alfa i jak podaje, pierwsze wyniki są dobre.

Android Auto od maja bieżącego roku może współpracować z nawigacjami i aplikacjami dla kierowców od zewnętrznych producentów. Wcześniej Google ograniczał system w tym zakresie, w efekcie czego kierowcy mogli korzystać wyłącznie z nawigacji GPS z z użyciem Map Google i Waze.

Dzisiaj Android Auto jest już obsługiwany między innymi przez Sygica czy TomTom AmiGO, a niedługo do tego zestawu dołączy AutoMapa i właśnie Yanosik. Twórcy tego ostatniego podzielili się dziś informacją, że rozpoczęli wewnętrzne testy, których wyniki są pozytywne. Wcześniej testy Yanosika były sygnalizowane właśnie w maju, a na etapie sprawdzania w emulatorze - w listopadzie roku ubiegłego.

"Aktualnie trwają intensywne prace nad publikacją Yanosika w Android Auto. Zespół testerów weryfikuje działanie funkcjonalności wersji Alfa i mogę zdradzić, że pierwsze wyniki są bardzo zadowalające" - komentuje Paweł Bahyrycz z firmy Yanosik. Konkretne terminy wprowadzenia finalnej wersji Yanosika obsługującego Androida Auto na rynek nie są jeszcze znane. Producent nie chwali się, ile może potrwać okres testów.

Jak widać na załączonym zdjęciu, Yanosik w Androidzie Auto od początku będzie oferować możliwość zgłaszania fotoradarów, kontroli, patroli policyjnych, zagrożeń i inspekcji na drogach. Choć powinno się to wydawać oczywiste, warto to podkreślić, bo np. Mapy Google w smartfonie oferują więcej funkcji, niż na ekranie w samochodzie, a taka polityka aktualizacji nie do końca jest zrozumiała.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)