Android Auto i zmiana w odtwarzaczach: nowe tło dopasowane do albumu

Android Auto i zmiana w odtwarzaczach: nowe tło dopasowane do albumu

Spotify w Androidzie Auto
Spotify w Androidzie Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
22.07.2022 12:33, aktualizacja: 22.07.2022 15:06

Android Auto prezentuje kierowcom nowe tło w odtwarzaczach muzycznych - dopasowane do słuchanego albumu. W praktyce jest to powiększona i rozmazana okładka i choć zmiana wydaje się mało ważna, w praktyce sprawia, że sekcja muzyki w Androidzie Auto wygląda dużo bardziej nowocześnie.

Wcześniej w Androidzie Auto grafika generowana w tle ekranu odtwarzania muzyki zajmowała tylko fragment wyświetlacza i była dużo ciemniejsza, przez co w praktyce większość ekranu pozostawała czarna. Obecne rozwiązanie jest bardziej nowoczesne i efektowne szczególnie wieczorami i nocą. Kolorowe grafiki nie odwracają przy tym uwagi bardziej niż choćby mapa w sekcji nawigacji.

Serwis autoevolution pisze o powyższych zmianach jako elemencie testowanym w Androidzie Auto 7.9 beta, jednak w moim przypadku nowe tła dla muzyki są dostępne w stabilnym wydaniu 7.8. Wszystko wskazuje więc na to, że jest to zmiana po stronie serwera i wszyscy kierowcy korzystający z bieżącego, stabilnego wydania Androida Auto, prędzej czy później zauważą nowe tła w swoich samochodach.

Spotify w Androidzie Auto
Spotify w Androidzie Auto

Na reddicie sprawa opisywana jest na przykładzie YouTube Music. Redakcyjny przykład to z kolei Spotify, na podstawie czego wnioskujemy, że zmiana jest po prostu globalna i dotyczy dowolnego odtwarzacza. Aplikacje do muzyki mają w Androidzie Auto spójne interfejsy graficzne, przez co wygląd znacznej ich części (jak nie całości) zależy od obsługi przez samego Androida Auto, a nie od konkretnych aplikacji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)