Android Auto: jak zmienić stronę wyświetlania mapy?

Android Auto: jak zmienić stronę wyświetlania mapy?

Android Auto - interfejs Coolwalk
Android Auto - interfejs Coolwalk
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Oskar Ziomek
04.07.2023 14:00

Android Auto z interfejsem Coolwalk pozwala zmienić stronę wyświetlania mapy na ekranie. Użytkownik może wybrać, czy bliżej kierownicy ma się pojawić nawigacja GPS czy panel z odtwarzaczem muzyki. Pozwala to dostosować układ interfejsu Coolwalk w Androidzie Auto do własnych potrzeb.

Android Auto oferuje dzielony interfejs Coolwalk, dzięki któremu jednocześnie na wyświetlaczu widać nawigację GPS, odtwarzacz muzyki oraz powiadomienia. Domyślnie układ pokazuje się w taki sposób, że nawigacja znajduje się bliżej kierowcy, co nie zawsze musi być wygodne. Warto wiedzieć, że Android Auto pozwala zmienić stronę wyświetlania nawigacji GPS na ekranie.

Android Auto - interfejs Coolwalk
Android Auto - interfejs Coolwalk© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Zmiana strony wyświetlania mapy w Androidzie Auto może być przydatna nie tylko ze względów estetycznych. Zależnie od umiejscowienia ekranu infotainment w samochodzie, nawigacja GPS wyświetlana bliżej kierowcy w Androidzie Auto może być zasłaniana podczas trzymania kierownicy. Wygodniejsze może być więc wybranie układu, w którym mapa przesunięta jest na ekranie w prawą stronę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Android Auto - jak zmienić układ interfejsu Coolwalk?

Aby zmienić układ interfejsu Coolwalk i przesunąć mapę na prawą lub lewą stronę ekranu, trzeba zajrzeć do ustawień Androida Auto w samochodzie. Można do nich dotrzeć, klikając ikonę z symbolem zębatki w głównym menu. Zależnie od układu ikon w menu głównym, opcja ta może być widoczna od razu na ekranu lub dopiero po przewinięciu listy wszystkich ikon.

Menu główne Androida Auto
Menu główne Androida Auto© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Po wejściu do ustawień Androida Auto, należy odszukać sekcję, gdzie modyfikuje się opcje związane z wyglądem aplikacji. Następnie należy znaleźć i dotknąć wiersz Zmień układ. Na ekranie wyświetlą się dwie opcje, które pozwalają przesunąć nawigację GPS w interfejsie Coolwalk na prawą lub lewą stronę - użytkownik musi wskazać, czy chce, by Android Auto wyświetlał bliżej kierowcy mapę, czy panel multimediów.

Ustawienia Androida Auto
Ustawienia Androida Auto

Po wybraniu opcji "Multimedia bliżej kierowcy", Android Auto przeładuje układ Coolwalk tak, by nawigacja wyświetlała się z prawej strony. Warto podkreślić, że opisane ustawienia działają "odwrotnie", jeśli kierowca wskazał wcześniej w ustawieniach, że jeździ samochodem z kierownicą po prawej stronie.

Android Auto po zmianie domyślnego układu interfejsu Coolwalk
Android Auto po zmianie domyślnego układu interfejsu Coolwalk© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Aby zmiana ustawień była widoczna, nie ma potrzeby ponownego uruchamiania Androida Auto, jak jest to konieczne na przykład po zmianie aplikacji w menu głównym.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)