Android Auto ma problem z ciemnym motywem. Zmiana ustawień nie pomaga

Android Auto ma problem z ciemnym motywem. Zmiana ustawień nie pomaga

Android Auto w BMW
Android Auto w BMW
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oskar Ziomek
29.12.2021 09:30

Android Auto oferuje ciemny motyw, który może być aktywowany na dwa sposoby. W części pojazdów decyduje o tym stan świateł mijania (wyłączone to sugestia, że trwa dzień), ale w innych wykorzystywane są komendy wysyłane przez smartfon. Ta druga opcja zdaje się ostatnio szwankować.

O usterce informuje autoevolution zwracając uwagę na zgłoszenia użytkowników Androida Auto z oficjalnego forum. Kilka osób opisuje, że problemy z obsługą dziennego i nocnego trybu kolorów udało się w ich przypadku rozwiązać po aktywacji sterowania kolorami przez smartfon. Można to zrobić z poziomu opcji dla programistów. Android Auto zdaje się jednak ignorować te ustawienia po pewnym czasie.

Usterkę potwierdziło na razie tylko kilka osób, ale pierwsze zgłoszenia pochodzą jeszcze z końca października i listopada bieżącego roku. Problem pojawia się więc od kilku tygodni, a najświeższy wpis z końca grudnia potwierdza, że usterka wciąż występuje i widocznie żadna aktualizacja Androida Auto w międzyczasie tego nie zmieniła.

Jak zauważyli kierowcy, Android Auto nie tylko ignoruje sterowanie kolorami przez smartfon, ale też automatycznie cofa ustawioną opcję i od tego momentu kolory powinny wynikać z ustawienia świateł w samochodzie. W autach ze światłami dziennymi i czujnikiem światła takie rozwiązanie może być skuteczne, ale w innych przypadkach (całodobowo włączone światła mijania oraz nierozpoznawane tunele) trudno o poprawne funkcjonowanie tej metody.

Niestety, opisywany błąd Androida Auto nie jest jedynym, jaki w ostatnich dniach dokucza użytkownikom. Niektórzy doświadczają poważniejszych usterek, w tym problemów z uruchamianiem systemu. To spore wpadki, szczególnie że Android Auto został dopiero co oficjalnie udostępniony w Polsce, a przez to może zainteresować kolejnych kierowców.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)