Android Auto oficjalnie dostępny w Polsce. Ktoś zauważył tę zmianę?

Strona głównaAndroid Auto oficjalnie dostępny w Polsce. Ktoś zauważył tę zmianę?
27.12.2021 07:32
Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Android Auto jest już oficjalnie dostępny w Polsce - wynika z informacji na stronie systemu. To wyczekiwana przez kierowców zmiana, po której - przynajmniej teoretycznie - Android Auto w naszym kraju powinien działać bezbłędnie. Praktyka jest jednak inna.

Google zapowiedział udostępnienie Androida Auto na kolejnych rynkach, w tym polskim, jeszcze w ubiegłym roku i zasugerował wówczas nieprecyzyjnie, że chodzi o dostępność "w najbliższych miesiącach". Można było wówczas zakładać, że Google zrobi kierowcom prezent jeszcze przed wakacjami 2021 roku, szczególnie że w marcu Android Auto oficjalnie trafił do kilku kolejnych krajów - wówczas jednak Polska została pominięta.

Wszystko wskazuje na to, że twórcy finalnie wywiązali się z obietnicy i dzisiaj Android Auto działa oficjalnie w Polsce. Co ciekawe, zmiana ta mogła nastąpić już dobrych kilka dni, jak nie tygodni temu - jeśli ktoś zauważył, że dzięki temu Android Auto działa w jego smartfonie sprawniej i cechuje się mniejszą liczbą błędów, to jest to sytuacja do pozazdroszczenia.

Nawigacja w Androidzie Auto na przykładzie TomTom AmiGO
Źródło zdjęć: © WP | Oskar Ziomek
Nawigacja w Androidzie Auto na przykładzie TomTom AmiGO

Nie zmienia to jednak faktu, że na liście obsługiwanych krajów (także przez Asystenta Google w Androidzie Auto) jest już Polska, a o wszystkim można przeczytać na oficjalnej, polskojęzycznej stronie. Teoretycznie więc, Androida Auto można swobodnie pobierać ze Sklepu Play (w przypadku Androida 5-9), albo po prostu używać, o ile posiada się telefon z Androidem 10 lub nowszym.

W praktyce jednak, niewiele to zmienia. Wcześniej, mimo teoretycznego braku wsparcia Androida Auto ze strony Google'a, system działał w smartfonach w Polsce od początku dostępności telefonów z Androidem 10. Jeszcze wcześniej można było ratować się instalacją pliku APK na własną rękę, na co wielu kierowców się decydowało.

Oficjalna dostępność Androida Auto w Polsce zmienia więc w zasadzie tylko tyle, że - zdaniem niektórych - dopiero teraz można narzekać i zgłaszać usterki w systemie, bo wcześniej nie było ku temu podstaw. Taka argumentacja ma oczywiście sens, toteż wszystkich kierowców doświadczających problemów z Androidem Auto zachęcam, by oficjalnie zgłaszali błędy Google'owi. Być może dzięki temu system zostanie dużo szybciej dopracowany.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)