Android Auto oficjalnie dostępny w Polsce. Ktoś zauważył tę zmianę?

Android Auto oficjalnie dostępny w Polsce. Ktoś zauważył tę zmianę?

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
27.12.2021 07:32

Android Auto jest już oficjalnie dostępny w Polsce - wynika z informacji na stronie systemu. To wyczekiwana przez kierowców zmiana, po której - przynajmniej teoretycznie - Android Auto w naszym kraju powinien działać bezbłędnie. Praktyka jest jednak inna.

Google zapowiedział udostępnienie Androida Auto na kolejnych rynkach, w tym polskim, jeszcze w ubiegłym roku i zasugerował wówczas nieprecyzyjnie, że chodzi o dostępność "w najbliższych miesiącach". Można było wówczas zakładać, że Google zrobi kierowcom prezent jeszcze przed wakacjami 2021 roku, szczególnie że w marcu Android Auto oficjalnie trafił do kilku kolejnych krajów - wówczas jednak Polska została pominięta.

Wszystko wskazuje na to, że twórcy finalnie wywiązali się z obietnicy i dzisiaj Android Auto działa oficjalnie w Polsce. Co ciekawe, zmiana ta mogła nastąpić już dobrych kilka dni, jak nie tygodni temu - jeśli ktoś zauważył, że dzięki temu Android Auto działa w jego smartfonie sprawniej i cechuje się mniejszą liczbą błędów, to jest to sytuacja do pozazdroszczenia.

Nawigacja w Androidzie Auto na przykładzie TomTom AmiGO
Nawigacja w Androidzie Auto na przykładzie TomTom AmiGO© WP | Oskar Ziomek

Nie zmienia to jednak faktu, że na liście obsługiwanych krajów (także przez Asystenta Google w Androidzie Auto) jest już Polska, a o wszystkim można przeczytać na oficjalnej, polskojęzycznej stronie. Teoretycznie więc, Androida Auto można swobodnie pobierać ze Sklepu Play (w przypadku Androida 5-9), albo po prostu używać, o ile posiada się telefon z Androidem 10 lub nowszym.

W praktyce jednak, niewiele to zmienia. Wcześniej, mimo teoretycznego braku wsparcia Androida Auto ze strony Google'a, system działał w smartfonach w Polsce od początku dostępności telefonów z Androidem 10. Jeszcze wcześniej można było ratować się instalacją pliku APK na własną rękę, na co wielu kierowców się decydowało.

Oficjalna dostępność Androida Auto w Polsce zmienia więc w zasadzie tylko tyle, że - zdaniem niektórych - dopiero teraz można narzekać i zgłaszać usterki w systemie, bo wcześniej nie było ku temu podstaw. Taka argumentacja ma oczywiście sens, toteż wszystkich kierowców doświadczających problemów z Androidem Auto zachęcam, by oficjalnie zgłaszali błędy Google'owi. Być może dzięki temu system zostanie dużo szybciej dopracowany.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)