Android Auto: nowy interfejs z ciemnym motywem dostępny u pierwszych użytkowników

Android Auto: nowy interfejs z ciemnym motywem dostępny u pierwszych użytkowników

Pierwsze osoby mogą już korzystać z nowego interfejsu Androida Auto (Getty Images)
Pierwsze osoby mogą już korzystać z nowego interfejsu Androida Auto (Getty Images)
Oskar Ziomek
25.06.2019 22:17, aktualizacja: 26.06.2019 08:59

System Android Auto doczekał się wyczekiwanej aktualizacji. Pierwsi użytkownicy mogą już korzystać z zapowiadanego wcześniej nowego interfejsu, który miał zostać udostępniony "tego lata". Jak widać, Google nie zamierza zwlekać z premierą i już teraz nowy wygląd i kolory oraz usprawnienia obsługi systemu są dostępne dla pierwszych osób.

O zmianach informuje serwis Android Police, zwracając uwagę na zdjęcie udostępnione przez jednego z użytkowników reddita. Mieszkaniec Wielkiej Brytanii posiadający Samsunga Galaxy S8 tłumaczy, że rano jego Android Auto zaktualizował się i od tego momentu po podpięciu smartfona do samochodu (którym w tym przypadku jest Ford Fiesta), na ekranie w pojeździe wyświetla się już nowy interfejs.

Nowy interfejs Androida Auto, źródło: Google Blog.
Nowy interfejs Androida Auto, źródło: Google Blog.

Wszystko wskazuje na to, że zmiana interfejsu jest włączana po stronie serwera. Oznacza to, że instalacja najnowszej wersji Androida Auto nie gwarantuje jeszcze nowego interfejsu po podłączeniu smartfona do samochodu. Nowy wygląd jest włączany partiami, przez co może minąć jeszcze kilka dni, a nawet tygodni, nim będzie dostępny dla wszystkich użytkowników.

Hit the road with Android Auto's new look

Android Auto – zmiany na lato 2019

Aktualizacja Androida Auto to dobre wieści dla wszystkich osób korzystających z tego systemu na co dzień i w szczególności tych, które chcą wykorzystywać go podczas sezonu wakacyjnego. Odświeżony interfejs to nie tylko bardziej nowoczesne ikony i ciemny motyw. Google skupił się bowiem na poprawie funkcjonalności.

Nowy Android Auto pozwala na przykład na wygodniejsze przełączanie utworów podczas wyświetlania mapy, a po uruchomieniu samochodu i podłączeniu smartfona, sam proponuje wznowienie odtwarzania muzyki od ostatniego miejsca. Więcej na temat zapowiadanych zmian w nowym systemie przeczytacie w odrębnej publikacji.

Androida Auto możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania. Aplikacja jest dostępna w formie pliku APK do samodzielnej instalacji w smartfonie. Więcej o sposobie instalacji przeczytacie w naszym poradniku.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)