Android Auto: zamieszanie ze wskaźnikiem pogody kontra Coolwalk

Android Auto: zamieszanie ze wskaźnikiem pogody kontra Coolwalk23.11.2022 14:30
Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

W Androidzie Auto nie brakuje błędów, ale rozwiązywanie niektórych może zaskakiwać, zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę uruchamiany powoli nowy interfejs Coolwalk. Jednym z takich przykładów jest sprawa wskaźnika pogody - dotychczas dostępnego w Androidzie Auto na pasku nawigacyjnym.

Jak zwraca uwagę 9to5Google, temat wskaźnika pogody z temperaturą w Androidzie Auto sinusoidalnie wraca na tapet. Pierwotnie był dostępny w systemie jeszcze przed gruntowną modernizacją interfejsu w 2019 roku, później zniknął wraz z jego aktualizacją i został przywrócony po wyraźnym głosie użytkowników, którzy nie byli zadowoleni z tego faktu. Obecnie powinien być dostępny dla każdego, mimo że przez ostatnie miesiące był z tym problem.

Co ciekawe jednak, po wielu miesiącach wyczekiwania, Google powoli wdraża do samochodów z Androidem Auto nowy interfejs Coolwalk. Chodzi o dzielony ekran, który jednocześnie pokazuje mapę, powiadomienia i inne elementy, dzięki czemu nie jest konieczne tak częste przełączanie się pomiędzy aplikacjami. Na tę chwilę Coolwalk działa tylko w wydaniu beta Androida Auto, ale nie zmienia to faktu, że... wskaźnik pogody ponownie nie jest tu dostępny.

Raz jeszcze rozpoczęły się więc dyskusje o zasadności takiego podejścia, zwłaszcza, że równolegle na ekranie w samochodzie w Androidzie Auto wyświetlany jest stan akumulatora telefonu i zasięg komórkowy - mniej potrzebne informacje w trakcie jazdy niż wskazanie dotyczące pogody. Pozostaje nadzieja, że na etapie testów w ramach bety to niedociągnięcie zostanie rozwiązane. Z drugiej strony pozostaje niesmak, że tego typu problemy na tym etapie w ogóle się pojawiają, szczególnie w obliczu kilkumiesięcznego opóźnienia z wdrożeniem interfejsu Coolwalk do Androida Auto.

Czy warto kupić dysk SSD NVMe Samsung SSD 980?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)