Android Auto: zamieszanie ze wskaźnikiem pogody kontra Coolwalk

Android Auto: zamieszanie ze wskaźnikiem pogody kontra Coolwalk

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
23.11.2022 14:30, aktualizacja: 23.11.2022 16:26

W Androidzie Auto nie brakuje błędów, ale rozwiązywanie niektórych może zaskakiwać, zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę uruchamiany powoli nowy interfejs Coolwalk. Jednym z takich przykładów jest sprawa wskaźnika pogody - dotychczas dostępnego w Androidzie Auto na pasku nawigacyjnym.

Jak zwraca uwagę 9to5Google, temat wskaźnika pogody z temperaturą w Androidzie Auto sinusoidalnie wraca na tapet. Pierwotnie był dostępny w systemie jeszcze przed gruntowną modernizacją interfejsu w 2019 roku, później zniknął wraz z jego aktualizacją i został przywrócony po wyraźnym głosie użytkowników, którzy nie byli zadowoleni z tego faktu. Obecnie powinien być dostępny dla każdego, mimo że przez ostatnie miesiące był z tym problem.

Co ciekawe jednak, po wielu miesiącach wyczekiwania, Google powoli wdraża do samochodów z Androidem Auto nowy interfejs Coolwalk. Chodzi o dzielony ekran, który jednocześnie pokazuje mapę, powiadomienia i inne elementy, dzięki czemu nie jest konieczne tak częste przełączanie się pomiędzy aplikacjami. Na tę chwilę Coolwalk działa tylko w wydaniu beta Androida Auto, ale nie zmienia to faktu, że... wskaźnik pogody ponownie nie jest tu dostępny.

Raz jeszcze rozpoczęły się więc dyskusje o zasadności takiego podejścia, zwłaszcza, że równolegle na ekranie w samochodzie w Androidzie Auto wyświetlany jest stan akumulatora telefonu i zasięg komórkowy - mniej potrzebne informacje w trakcie jazdy niż wskazanie dotyczące pogody. Pozostaje nadzieja, że na etapie testów w ramach bety to niedociągnięcie zostanie rozwiązane. Z drugiej strony pozostaje niesmak, że tego typu problemy na tym etapie w ogóle się pojawiają, szczególnie w obliczu kilkumiesięcznego opóźnienia z wdrożeniem interfejsu Coolwalk do Androida Auto.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)