Android Auto: interfejs Coolwalk już działa, tyle że w becie

Stopklatka z oficjalnej animacji o interfejsie Coolwalk
Stopklatka z oficjalnej animacji o interfejsie Coolwalk
Źródło zdjęć: © Google, YouTube
Oskar Ziomek

16.11.2022 18:53, aktual.: 17.11.2022 17:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzielony interfejs Androida Auto rozwijany pod nazwą Coolwalk wreszcie trafia do samochodów. Nie jest to jednak realizacja, na jaką liczyła większość kierowców. Wciąż bowiem mowa jest tylko o testach, ale wszystko wskazuje na to, że tym razem nowy interfejs Androida Auto faktycznie może być dostępny dla każdego.

Jak bowiem wynika z doniesień serwisu autoevolution, użytkownicy Androida Auto w wersji beta mogą już sprawdzać, jak wygląda dzielony ekran aplikacji. Do programu testów beta z można z kolei przystąpić bez większych ograniczeń (chyba że skończą się "wolne miejsca") i wówczas otrzymać aktualizację Androida Auto do wersji testowej. Nie należy jednak przy tym zapominać, że błędy w aplikacji są wtedy na porządku dziennym.

Chociaż obecność interfejsu Coolwalk w Androidzie Auto, choćby w wydaniu beta, powinna cieszyć, w praktyce nie jest to realizacja godna braw dla Google'a. Dzielony interfejs aplikacji został bowiem zapowiedziany jeszcze w maju i wówczas mówiono o premierze "latem tego roku". Tymczasem za oknem jesień, a nowy tryb trafił dopiero do wersji beta (w ramach której dało się go zresztą uruchomić "na siłę" już jakiś czas temu).

Coolwalk w Androidzie Auto oznacza dzielony interfejs, który jednocześnie pokazuje podgląd nawigacji, odtwarzacza i obszaru powiadomień. To rozwiązanie, które generalnie znane jest już z samochodów z ultraszerokimi ekranami, ale Coolwalk wprowadzi zmiany w każdej sytuacji. W praktyce to jedna z największych zmian w Androidzie Auto w ostatnim czasie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)