Android Auto: interfejs Coolwalk już działa, tyle że w becie

Android Auto: interfejs Coolwalk już działa, tyle że w becie

Stopklatka z oficjalnej animacji o interfejsie Coolwalk
Stopklatka z oficjalnej animacji o interfejsie Coolwalk
Źródło zdjęć: © Google, YouTube
Oskar Ziomek
16.11.2022 18:53, aktualizacja: 17.11.2022 17:46

Dzielony interfejs Androida Auto rozwijany pod nazwą Coolwalk wreszcie trafia do samochodów. Nie jest to jednak realizacja, na jaką liczyła większość kierowców. Wciąż bowiem mowa jest tylko o testach, ale wszystko wskazuje na to, że tym razem nowy interfejs Androida Auto faktycznie może być dostępny dla każdego.

Jak bowiem wynika z doniesień serwisu autoevolution, użytkownicy Androida Auto w wersji beta mogą już sprawdzać, jak wygląda dzielony ekran aplikacji. Do programu testów beta z można z kolei przystąpić bez większych ograniczeń (chyba że skończą się "wolne miejsca") i wówczas otrzymać aktualizację Androida Auto do wersji testowej. Nie należy jednak przy tym zapominać, że błędy w aplikacji są wtedy na porządku dziennym.

Chociaż obecność interfejsu Coolwalk w Androidzie Auto, choćby w wydaniu beta, powinna cieszyć, w praktyce nie jest to realizacja godna braw dla Google'a. Dzielony interfejs aplikacji został bowiem zapowiedziany jeszcze w maju i wówczas mówiono o premierze "latem tego roku". Tymczasem za oknem jesień, a nowy tryb trafił dopiero do wersji beta (w ramach której dało się go zresztą uruchomić "na siłę" już jakiś czas temu).

Coolwalk w Androidzie Auto oznacza dzielony interfejs, który jednocześnie pokazuje podgląd nawigacji, odtwarzacza i obszaru powiadomień. To rozwiązanie, które generalnie znane jest już z samochodów z ultraszerokimi ekranami, ale Coolwalk wprowadzi zmiany w każdej sytuacji. W praktyce to jedna z największych zmian w Androidzie Auto w ostatnim czasie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)