Android Automotive OS trafi do Renault. System przygotowuje firma LG

Renault Megane E-Tech
Renault Megane E-Tech
Źródło zdjęć: © Getty Images | © 2021 Bloomberg Finance LP
Oskar Ziomek

02.11.2021 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Automotive trafi do kolejnych samochodów, w tym nowego Renault Megane E-Tech w 2022 roku. System infotainment w tym samochodzie przygotuje firma LG, która od kwietnia 2021 roku nie rozwija już swojego działu smartfonów z Androidem.

Serwis autoevolution zwraca uwagę, że system infotainment do nowego Renault Megane E-Tech przygotowuje firma LG, która w pierwszej połowie 2021 roku zrezygnowała z rozwoju działu smartfonów z Androidem. W samochodzie będzie działać Android Automotive będący swego rodzaju następcą Androida Auto. W tym przypadku chodzi o system bazujący na Androidzie 10, który nie wymaga do działania połączenia ze smartfonem (tak jak wymaga tego Android Auto) i będzie dostawać aktualizacje OTA.

Nowy samochód Renault będzie tym samym jednym z pierwszych na rynku, który zaoferuje Androida Automotive. System jest już dostępny w innych autach, a debiutował dzięki marce Polestar należącej do Volvo, ale na rynku wciąż jest to egzotyka. Wcześniej plany wdrożenia Androida Automotive do swoich samochodów zadeklarował też m.in. koncern PSA oraz Nissan, Mitsubishi i właśnie Renault.

Zgodnie z prognozami, Android Automotive ma być za parę lat najpopularniejszym systemem infotainment. Obserwując tempo rozwoju na rynku motoryzacyjnym wydaje się to możliwe - oczywiście o ile "rynek" zawęzimy wyłącznie do samochodów nowych. Android Automotive ma wiele zalet, które nie są i raczej nie będą dostępne w Androidzie Auto, w tym opcję wymiany danych między Mapami Google a tempomatem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)