Android będzie najpopularniejszym systemem dla smartphone'ów?

Android będzie najpopularniejszym systemem dla smartphone'ów?

Redakcja
13.01.2010 15:53, aktualizacja: 13.01.2010 16:15

Zdaniem analityków już w 2012 roku Android, system operacyjny Google’a, będzie najczęściej wykorzystywany w smartphone’ach i bardziej rozwiniętych telefonach komórkowych. Microsoft nie zdoła pokonać giganta z Mountain View premierą Windows Mobile 7, a Apple ograniczy się do sprzedaży iPhone’ów.

Wczoraj informowaliśmy o przesunięciach w premierze Windows Mobile 7. Będzie ona miała najprawdopodobniej miejsce w lutym przyszłego roku, a nie pod koniec tego - jak oficjalnie zapowiadał Microsoft. Jest to związane z walką, jaka toczy się między największymi firmami o rynek smartphone’ów. Zdaniem serwisu MobileCrunch starcie wygra już w najbliższym czasie Google.

Przede wszystkim dlatego, że Android staje się coraz bardziej popularny wśród producentów telefonów. Google podpisał umowy z Motorolą, HTC, Intelem, a niedawno Samsungiem - nie ogranicza się tylko do sprzedaży własnych smartphone’ów (G1, Nexus One). Co więcej, z systemu mają zamiar skorzystać inni producenci: na przykład Lenovo czy Dell, który przymierza się do wprowadzenia Androida w swoim telefonie. Ich liczba będzie wzrastać w ciągu najbliższych miesięcy. Powód jest prosty, Google pozwala na ingerowanie w udostępniony przez siebie system. To producent sprzętu decyduje, jakie usługi i programy znajdą się w jego wersji Androida. Tak dużej ingerencji nie umożliwia ani Microsoft, ani Apple.

Zdaniem MobileCrunch w najbliższym czasie będzie zacierać się różnica między netbookiem, smartphone’em czy laptopem. Coraz silniejsze urządzenia będą umożliwiały instalację pełnego systemu Windows 7 - zniknie więc potrzeba korzystania z Windows Mobile. Ten trend dostrzegł Google, który przygotowuje w najbliższym czasie premierę własnego oprogramowania - Chrome OS. Będzie to krok w stronę zbliżenia telefonów i komputerów. Microsoft opóźniając premierę Windows Mobile 7 może ów krok przegapić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)