Android ma bardziej lojalnych użytkowników niż Apple

Android ma bardziej lojalnych użytkowników niż Apple

Apple Music na smartfonie Samsunga z depositphotos
Apple Music na smartfonie Samsunga z depositphotos
10.03.2018 08:49

Na rynku smartfonów liczą się obecnie tylko dwa systemy operacyjne – Android i iOS. Apple ma wielu wiernych użytkowników, którzy w dniu premiery nowego iPhone’a ustawiają się w długich kolejkach pod sklepami, czekając na możliwość kupienia wymarzonego sprzętu. Jednak to posiadacze smartfonów z Androidem są bardziej lojalni.

Z nowego raportu opublikowanego przez Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) wynika, że lojalność wobec Androida utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie od końca 2015 roku, a obecnie jest na najwyższym poziomie w historii. W badaniu wzięło udział 500 osób. Sprawdzono w nim ilu użytkowników pozostało przy ostatnio używanym systemie operacyjnym, mimo zmiany smartfonu w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Warto zuważyć, że dane opublikowane przez CIRP dotyczącą klientów na rynku amerykańskim, na którym przecież Apple radzi sobie naprawdę dobrze. Według danych StatCounter to iOS jest popularniejszy w USA, mając 54% rynku smartfonów. Mimo tego, lojalność według Androida wynosi 91%, a posiadacze iPhone’ów osiągnęli 86%. Wynik Apple jest mniejszy, ale w obu przypadkach zauważalne jest przywiązanie do danego systemu operacyjnego.

Obraz

Mike Levin, współzałożyciel CIRP, zauważa, że klienci przyzwyczajają się do danego oprogramowania. Przywiązują się do interfejsu, dostępnych usług czy zakupionych aplikacji. Mając dużą bazę danych i dokonanych zakupów na danym systemie operacyjnym, zostają przy nim podczas kupna nowego smartfonu.

Do wyższej lojalności wobec Androida przykłada się chociażby większy wybór smartfonów. System Apple występuje wyłącznie na iPhone’ach. Z kolei Android dostępny jest na smartfonach Samsunga, Huaweia, LG czy wielu innych producentów. Dodatkowo Android występuje na setkach modeli z niższej i średniej półki cenowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)