Android ma już 4 lata!

Android ma już 4 lata!

24.09.2012 12:35

Najpopularniejszy obecnie system dla urządzeń mobilnych (i nie tylko) wczoraj obchodził swoje 4 urodziny. 23 września 2008 roku wydana została pierwsza wersja SDK dla Androida 1.0. W tym samym miesiącu zaprezentowany został pierwszy Smartfon z Androidem — HTC Dream, znany również jako T-Mobile G1 i Era G1. Urządzenie można było kupić od 22 października 2008 roku. Wejściu telefonu na rynek towarzyszyło uruchomienie bety Android Market (obecnie Google Play).

Obraz

Wydanie SDK dla Androida 1.0 zaznaczyło przejście systemu do stabilnej wersji 1.0 i dlatego 23 września jest uznawany za datę pierwszego wydania Androida. Zaczęło się od jednego, bardzo ciekawego smartfona, którego spadkobierca — HTC Desire Z — jest nadal obecny w salonach operatorów. Obecnie dostępne urządzenia z Androidem trudno zliczyć. Platforma nie jest idealna, i cierpi z powodu fragmentacji, opóźnień w wydawaniu aktualizacji przez operatorów lub producentów czy licznych zagrożeń czyhających zwłaszcza w alternatywnych sklepach z aplikacjami. Nie zmienia to faktu, że system ma także wiele zalet i nieprzerwanie cieszy się popularnością.

O sukcesie Androida nie trzeba nikogo przekonywać. W połowie miesiąca liczba aktywowanych urządzeń z tym systemem przekroczyła 500 milionów), dziennie do tej liczby można dodać około 1,3 miliona kolejnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)