Android rozpozna autentyczną aplikację nawet bez połączenia z Internetem

Android rozpozna autentyczną aplikację nawet bez połączenia z Internetem

Android rozpozna autentyczną aplikację nawet bez połączenia z Internetem
20.06.2018 12:40

Google wprowadził sporo zabezpieczeń aplikacji instalowanych z Google Play. Dodatkowe metadane zostaną wprowadzone także do aplikacji rozprowadzanych metodą peer-to-peer między użytkownikami. Potwierdzenie autentyczności aplikacji będzie możliwe także wtedy, gdy urządzenie nie jest połączone z Internetem.

Metadane zabezpieczające mają na celu potwierdzenie, że aplikacja była dystrybuowana przez Google Play. Google rozszerza zakres tych danych, by dodatkowo weryfikować aplikacje pobierane od innych użytkowników. Celem jest uczynienie bezpiecznym instalacji aplikacji tą metodą.

Metoda instalacji peer-to-peer została zaprojektowana z myślą o miejscach, gdzie łącza pakietowe są wciąż drogie. Deweloperów zachęca się do budowania jak najmniejszych aplikacji albo projektowania ich z myślą o Androidzie Go. W krajach rozwijających się, gdzie łączność jest ograniczona, a urządzenia muszą być tanie, dbałość o bezpieczeństwo użytkowników także wymaga nieco innych rozwiązań.

Użytkownicy korzystający z Androida w takich okolicznościach będą mieli gwarancję, że instalowane przez nich aplikacje naprawdę pochodzą z Google Play, nawet jeśli urządzenia będą niepodłączone do Internetu. System będzie działał podobnie do Google Play Protect, a współdzielone aplikacje będą automatycznie dodawane do biblioteki i aktualizowane, gdy smartfon ponownie połączy się z Internetem. Ten system pozwala utworzyć sieć dystrybucji aplikacji bez stałego połączenia z Internetem, ale z potwierdzaniem autentyczności z Google Play.

By wprowadzić dodatkowe dane, w Google Play został podniesiony limit rozmiaru APK, ale od programistów nie wymaga żadnych kroków. Użytkownicy końcowi też nie powinni widzieć różnicy, ale mogą czuć się bezpiecznie instalując aplikacje metodą peer-to-peer.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)