Android TV zaktualizowany do Androida 11. Zyskał m.in. lepsze zarządzanie pamięcią

Android TV zaktualizowany do Androida 11. Zyskał m.in. lepsze zarządzanie pamięcią

Android TV został zaktualizowany do Androida 11, fot. Oskar Ziomek
Android TV został zaktualizowany do Androida 11, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
23.09.2020 11:04, aktualizacja: 23.09.2020 11:19

Android TV otrzymał aktualizację do Androida 11 – pochwalił się Google w krótkim wpisie na oficjalnym blogu. Nie oznacza to oczywiście, że od ręki każdy posiadacz smartTV z Androidem TV może pobrać nową wersję systemu, ale jest to najważniejszy krok, który pozwala producentom podjąć działania związane z wydaniem nowej wersji Androida TV dla swoich urządzeń. Dla niektórych może być dostępny lada moment – w innych pojawi się w nadchodzących miesiącach.

Można się także spodziewać, że Android TV bazujący na Androidzie 11 będzie już obecny w nowych sprzętach trafiających na rynek. Android 11 to istotna aktualizacja zarówno dla smartfonów, jak i teraz – dla telewizorów i przystawek smartTV. Wprowadza bowiem kilka istotnych zmian związanych z bezpieczeństwem, na czele z jednorazowymi uprawnieniami.

Chodzi o możliwość udzielenia konkretnej aplikacji wybranych uprawnień tylko na potrzeby pojedynczego uruchomienia. W efekcie nie ma więc konieczności pamiętania o ich odebraniu z poziomu ustawień po zakończeniu pracy z danym programem, jeśli ten wydaje się podejrzany i istnieją obawy, że może nadużywać nadane uprawnienia podczas działania w tle.

Jeśli chodzi o funkcje Androida 11 istotne szczególnie dla Androida TV, Google wymienia na pierwszym miejscu usprawnienia związane z wydajnością. Przeprogramowano tu lmkd – proces odpowiadający za dbanie o obciążenie pamięci i zamykanie na czas niedziałających innych procesów. Nowa strategia ma być pomocna zarówno w urządzeniach o mniejszej wydajności, jak i tych, które posiadają stosunkowo mało RAM-u. Telewizory pasują do obydwu tych kategorii.

O najważniejszych nowościach w Androidzie 11 pod kątem smartfonów przeczytacie w odrębnej publikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)