Android w chińskich szatach, czyli najnowsze telefony Xiaomi już z MIUI 6

Android w chińskich szatach, czyli najnowsze telefony Xiaomi już z MIUI 6

Android w chińskich szatach, czyli najnowsze telefony Xiaomi już z MIUI 6
Łukasz Serafin
29.08.2014 14:41, aktualizacja: 29.08.2014 16:30

Niespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy o premierze MIUI 6 i pierwszych zamkniętych beta testach tego systemu, jak również o planowanym ich zakończeniu w październiku. Xiaomi zaskoczyło jednak swoich użytkowników, udostępniając nową wersję oprogramowania do swoich flagowych produktów, telefonów Mi3 i Mi4, już dzisiaj.

Obraz

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji MIUI są spore, głównie za sprawą całkowicie nowego interfejsu. Przy projektowaniu MIUI 6 zdecydowano się pójść w stronę popularnego ostatnio trendu w projektowaniu, jakim jest Flat Design. System stał się dzięki temu lekki, minimalistyczny, jak również (według zapewnień prezesa Xiaomi Jei Juna) wydajniejszy.

MIUI 6 TOP TIPS

Xiaomi udostępnia aktualizacje do swoich telefonów w dwóch wersjach, deweloperskiej i stable. Dla flagowych telefonów, tj. Mi3 i Mi4, aktualizacje w trybie deweloperskim są wydawane co tydzień, w trybie stable, co miesiąc. Aktualizacji systemu tych telefonów do MIUI6 możemy dokonać spełniając dwa warunki: posiadać wersję WCDMA Mi3 lub Mi4 (wersje TDCMA otrzymają aktualizacje w połowie września) oraz mieć zainstalowany poprzedni system z kanału deweloperskiego. Aktualizacji możemy dokonać poprzez OTA bezpośrednio z telefonu, jak również pobierając oprogramowanie bezpośrednio ze strony producenta.

Pozostali użytkownicy sprzętu Xiaomi nie powinni mieć powodów do narzekania. Firma zapewnia, że za wyjątkiem Xiaomi 1S, do końca bieżącego roku pozostałe urządzenia też otrzymają aktualizację do MIUI 6. Pełna lista aktualizacji do telefonów Xiaomi, wraz z planowanym terminem ich wydania, dostępna jest na forum MIUI.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)