"Andromeda" znika z plików źródłowych Windows 10. Następstwem jest "Santorini"

Microsoft pracuje nad projektem Santorini
Microsoft pracuje nad projektem Santorini
Oskar Ziomek

05.07.2019 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Projekt "Andromeda" prawdopodobnie nie będzie już dalej rozwijany, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Jak zwrócono uwagę na Twitterze, w najnowszych plikach źródłowych Windowsa 10 w kompilacji 18934 zabrakło tej nazwy, a w jej miejsce pojawiła się nowa: "Santorini". To nazwa kodowa "lekkiej" wersji systemu, znanej także jako Windows 10 Lite.

To odmiana, która nie jest jeszcze gotowa, ale doniesienia o niej pojawiają się w sieci od wielu miesięcy. Na tę chwilę zakłada się, że lekki Windows 10 ma być konkurencją dla Chrome OS i może zostać zoptymalizowany do działania na urządzeniach z dwoma wyświetlaczami.

W tym przypadku chodzi o domniemany, nowy tablet z serii Surface o nazwie kodowej "Centaurus", który według prognoz powinien się pojawić na rynku w pierwszej połowie 2020 roku. Wszystko wskazuje na to, że urządzenie nie ma bezpośredniego związku z projektem Andromeda, w ramach którego Microsoft mógł pracować nad składanym smartfonem.

Windows 10 Lite ma być w pewnym stopniu podobny do trybu S znanego z pełnej wersji systemu. W lekkiej wersji oprogramowania prawdopodobnie nie zobaczymy klasycznego menu start, a uruchamiać będzie można aplikacje z Microsoft Store.

Możliwe jednak, że nie tylko – niedawno zasugerowano bowiem, że nowy Microsoft Surface będzie także potrafił uruchamiać aplikacje z Androida, a to właśnie w tym urządzeniu spodziewamy się premiery Windowsa 10 Lite.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)