Anno 1800. Chcesz wersję na Steama, kup pre-order. Dla reszty – Epic Games Store lub Uplay

Anno 1800. Chcesz wersję na Steama, kup pre-order. Dla reszty – Epic Games Store lub Uplay

Zrzut ekranu z „Anno 1800”. Fot. Materiały prasowe
Zrzut ekranu z „Anno 1800”. Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
30.03.2019 08:23, aktualizacja: 03.04.2019 10:19

Premiera nowej odsłony dość popularnego cyklu strategii ekonomicznych, Anno 1800, tuż za rogiem. Wydawca, którym jest w tym przypadku firma Ubisoft, postanowił podzielić się szczegółami dotyczącymi dystrybucji. Jak się okazuje, będzie to kolejny tytuł z częściową wyłącznością dla platformy Epic Games Store, zrealizowaną jednak w sposób inny niż dotychczas.

Ubisoft nie powtórzy błędu Deep Silver, które całkowicie zabrało swoje Metro Exodus ze Steama. Zamiast tego udostępni tytuł także na platformie Valve, ale tylko osobom składającym zamówienie przedpremierowe. Po premierze możliwość zakupu zniknie. Niemniej, co oczywiste, gra pozostanie w bibliotece. W pełni funkcjonalna – tyle że już bez możliwości nabycia kolejnych kopii. Graczom wstrzymującym się z zakupem pozostanie albo Epic Games Store, albo Uplay.

Firma wyraźnie zaznacza, że nikt nie powinien być poszkodowany, gdyż tryb wieloosobowy i tak obsłuży Uplay. Tak więc nawet gdyby pre-order na Steamie złożyła tylko garstka osób, nie powinno być problemów ze znalezieniem chętnych do gry online z innych platform.

ANNO 1800 GAMESCOM 2018 TRAILER

Handlowcy odrobili lekcje

Trzeba przyznać, że tym razem Ubisoft ustawił się w naprawdę dobrej pozycji. Znając życie, na umowie z Epic Games Store nieźle zarobił, a na dodatek ma mocny argument, aby sprzedać więcej pre-orderów wśród fanatyków Steama. Jeśli ktoś chce koniecznie mieć Anno 1800 na platformie Valve, nie ma innego wyboru jak złożyć zamówienie jeszcze przed premierą.

Zapowiadana data debiutu Anno 1800 to 16 kwietnia 2019 r. Bez względu na platformę, produkcja kosztuje 249 zł w edycji standardowej i 289 zł w edycji Deluxe. Ta druga ma dodatkowo: przepustkę na przyszłe DLC, soundtrack w wersji cyfrowej i również cyfrowy artbook.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)