Anonymous przejęli monitoring Kremla. Pokazali, co dzieje się za jego murami

Anonymous przejęli monitoring Kremla. Pokazali, co dzieje się za jego murami

Hakerzy uzyskali dostęp do kamer na Kremlu.
Hakerzy uzyskali dostęp do kamer na Kremlu.
Źródło zdjęć: © Pixabay
Konrad Siwik
06.04.2022 17:01, aktualizacja: 06.04.2022 18:51

Hakerzy z grupy The Black Rabbit World działający z ramienia Anonymous mieli uzyskać dostęp do systemu monitoringu Kremla. Do sieci trafiło przejęte nagranie z tamtejszych obrad.

Kolektyw Anonymous po tym, jak rząd Rosji wypowiedział wojnę Ukrainie, postanowił uczynić to samo w stosunku do Putina. W sieci co chwila pojawiają się nowe informacje o efektywnych działaniach hakerów wymierzonych w rosyjską cyberprzestrzeń czy gospodarkę.

Tym razem Anonymous pochwalili działającą w ich imieniu grupę The Black Rabbit World. Według wpisu zamieszczonego na Twitterze hakerom udało się uzyskać dostęp do systemu CCTV Kremla. Dołączone zostało również nagranie mające pochodzić z wnętrza murów kremlowskiej twierdzy, ukazujące tamtejsze obrady.

"Kimkolwiek są, gdziekolwiek są, jesteśmy przeciwko każdemu, kto wykorzystuje ludzi i zabija niewinnych i dzieci. Nie spoczniemy, dopóki nie ujawnimy wszystkich waszych tajemnic. Nie będziecie w stanie nas powstrzymać" – zapowiedzieli hakerzy z grupy The Black Rabbit World. "Teraz jesteśmy w zamku, na Kremlu" – dodali.

Anonymous przejęli rosyjski monitoring

Uzyskanie dostępu do kremlowskich kamer to nie pierwszy atak na rosyjski monitoring. Jeden z członków kolektywu Anonymous posługujący się na Twitterze pseudonimem DepaixPorteur na początku marca pochwalił się udanym przejęciem ponad 400 kamer rosyjskiego monitoringu publicznego. Na ekrany wyświetlające obraz z przemysłowych kamer nałożył wiadomość do Rosjan.

DepaixPorteur w dalszej części wpisu wspomina o stronie internetowej, na której każdy może sprawdzić zhakowany monitoring. Anonymous wyjaśnili, że celem ataku na rosyjskie kamery jest wyłącznie rozpowszechnianie informacji wśród Rosjan i potencjalne (choć mało prawdopodobne) wykorzystanie tych kamer do rozpoznania.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie