AOKP KitKat dostępny dla Nexusów, Xperii i Galaxy

AOKP KitKat dostępny dla Nexusów, Xperii i Galaxy

AOKP KitKat dostępny dla Nexusów, Xperii i Galaxy
Redakcja
28.12.2013 09:47, aktualizacja: 28.12.2013 12:12

Na oficjalnych stronach popularnego custom ROMu dla telefonów z systemem Android, projektu Android Open Kang Project, znaleźć już można wydania nocne wersji bazującej na debiutującym w październiku Androidzie 4.4 KitKat. Warto wspomnieć, że dopiero na początku października zadebiutowały podobne wydania bazujące na Androidzie 4.3. Do tej pory zresztą nie doczekały się one wersji stabilnej, ale zespół tworzący tę modyfikację postanowił najwyraźniej „przeskoczyć” wersję, na którą już i tak nikt nie będzie zwracał większej uwagi. Patrząc na zmiany jakie przynosi KitKat (m.in. bardzo istotna ze względów wydajności nowa maszyna wirtualna ART).

Obraz

Ta modyfikacja skupia się przede wszystkim na rozbudowanych opcjach personalizacji urządzenia. To właśnie w AOKP znajdziemy sławne już menu „ROM Control” pozwalające na konfigurację wielu elementów interfejsu np. przycisków, pasków, kolorów. Custom ROM jest zdecydowanie skierowany do osób, które chcą stworzyć telefon z systemem dopasowanym do własnej wizji. Lista obsługiwanych urządzeń jest już całkiem spora. Składają się na nią bowiem urządzeni z serii Nexus (Galaxy Nexus, N4, N5, N7 v2013, N10), popularne Samsungi Galaxy S3 i S4, flagowiec HTC One a także kilka modeli od Sony: Xperia Z, ZL, T i V. Nieco dziwi brak wsparcia dla tabletu Nexus 7 pierwszej generacji, ale można się spodziewać, że tak popularne urządzenie już niebawem również doczeka się plików nowej wersji.

Ze względu na zmiany interfejsu jakie pojawiły się w nowej odsłonie Androidzie oczekiwać możemy jeszcze większej ilości ustawień w najnowszym AOKP. Osoby które zdecydują się na aktualizację do najnowszego wydania nocnego powinny być ostrożne. Zalecane jest bowiem wykonanie pełnej czyszczenia (full wipe) i dopiero wtedy flashowanie plików nowej wersji. Nadpisywanie dotychczas używanej wersji bazującej na Androidzie 4.3 jest oczywiście możliwe, jednakże niezalecane. Może to bowiem przynieść nieoczekiwane problemy związane ze stabilnością.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)