AOL sprzedaje ICQ

AOL sprzedaje ICQ

Grzegorz Niemirowski
02.05.2010 00:51, aktualizacja: 02.05.2010 01:16

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o możliwości sprzedaży komunikatora ICQ przez jego właściciela, firmę AOL. Branych pod uwagę było kilku potencjalnych nabywców. Sprawa właśnie znalazła swój finał: ICQ zostało przejęte przez Digital Sky Technologies, największą rosyjską firmę internetową.

AOL sprzedał ICQ firmie DST za 187,5 miliona dolarów. DST traktuje tę transakcję jako strategiczne posunięcie mające umocnić jego pozycję w Rosji i Europie Wschodniej. ICQ, które powstało w Izraelu, najpopularniejsze jest właśnie na tych rynkach. Wielu użytkowników miało także w Polsce lecz zostało wyparte przez Gadu-Gadu. ICQ straciło też znaczenie w krajach anglojęzycznych. To tłumaczy dlaczego AOL, który kupił je w 1998 roku za 407 milionów dolarów od Mirabilis, twórcy ICQ, sprzedaje je teraz za mniej niż połowę tej kwoty. Można oczekiwać, że Digital Sky Technologies, które działa na rynkach mających wielu wiernych użytkowników ICQ, doprowadzi do rozwoju tego komunikatora oraz jego sieci. Warto przypomnieć, że DST ma zostać przejęte przez koncern Naspers.

Najnowszą wersję ICQ 7.1 Build 2096 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Komunikatory internetowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)