AOMEI Backupper 4.0: czas na chmury i synchronizację w czasie rzeczywistym

AOMEI Backupper 4.0: czas na chmury i synchronizację w czasie rzeczywistym
Oskar Ziomek

16.12.2016 18:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dobie stale rosnących rozmiarów danych, jakie przechowujemy na komputerze, dobrze jest również myśleć o ich bezpiecznej archiwizacji. Gromadzenie wszystkich dokumentów na tym samym dysku fizycznym nie jest najlepszym rozwiązaniem, bowiem w razie jego awarii naraża nas na utratę plików. Aby pomóc w zaprowadzeniu porządku w kopiach zapasowych i ułatwić ich tworzenie, warto skorzystać z oprogramowania, które zostało w tym celu stworzone. Jedną z propozycji jest AOMEI Backupper, który właśnie otrzymał sporą aktualizację do wersji 4.0.

Niesie ona ze sobą dwie ważne nowości, których dotychczasowym użytkownikom tego programu zdecydowanie mogło brakować. Pierwszą z nich jest obsługa wirtualnych dysków w chmurach. Od teraz, tworząc nowy scenariusz kopii zapasowej lub synchronizacji, mamy możliwość wskazania usługi, z której korzystamy i w której zapisane zostanie archiwum.

Program współpracuje w tym zakresie z większością najważniejszych usług na rynku. Obsługiwany jest Dysk Google, Dropbox, OneDrive, Box, SugarSync, hubiC oraz Cloudme. Konieczne jest jednak posiadanie zainstalowanych na komputerze aplikacji do ich obsługi.

Jako miejsce docelowe zapisu można teraz wybrać wirtualny dysk w chmurze
Jako miejsce docelowe zapisu można teraz wybrać wirtualny dysk w chmurze

Analizując sposoby archiwizacji oferowane przez program, przypomnijmy na tym etapie, że kopia zapasowa to pojedynczy plik obrazu, w którym mogą być zapisane (spakowane) liczne dokumenty, zaś z synchronizacją mamy do czynienia, kiedy w dwóch katalogach chcemy przechowywać identyczne wersje dokumentów.

Drugą najistotniejszą nowością w aplikacji jest możliwość synchronizacji w czasie rzeczywistym. To spory krok naprzód, który był raczej niezbędny, aby nie odstawać od konkurencji – w końcu znalezienie alternatywnych, nawet całkowicie darmowych narzędzi, które na to pozwalają nie jest wielkim kłopotem. AOMEI Backupper zyskał więc umiejętność czuwania na bieżąco nad zmianami, jakie dokonywane są w obserwowanych folderach i ich utrwalania w czasie rzeczywistym.

Synchronizacja w czasie rzeczywistym jest alternatywą dla terminarza wykonywania backupów
Synchronizacja w czasie rzeczywistym jest alternatywą dla terminarza wykonywania backupów

Na liście zmian, jakie wprowadza wersja czwarta, znalazły się także mniejsze udogodnienia w interfejsie (częściej wykorzystywane opcje są teraz łatwiej dostępne) oraz poprawki błędów, które mogły powodować na przykład niepoprawne wysyłanie potwierdzeń z wykorzystaniem poczty elektronicznej.

AOMEI Backupper to program, który może się przydać zarówno użytkownikom chcącym stworzyć kopie zapasowe zdjęć z wakacji, zsynchronizować zawartość dwóch katalogów, jak i sklonować dyski lub wolumin z systemem operacyjnym. Aplikacja dostępna jest do pobrania z naszej bazy. Dostępna jest również płatna edycja, która odblokowuje dostęp do zaawansowanych opcji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (39)
Zobacz także