Aplikacja Chrome to Phone zniknie ze sklepu Play

Strona głównaAplikacja Chrome to Phone zniknie ze sklepu Play
11.12.2015 10:48
Aplikacja Chrome to Phone zniknie ze sklepu Play
Łukasz Maślanka
Łukasz Maślanka
bDZVgqLG

Jeśli używacie aplikacji na Androida Chrome to Phone, lepiej poszukajcie alternatywy. Program nie będzie już rozwijany przez Google, a za kilka miesięcy zostanie wycofany ze sklepu Play.

bDZVgqKZ

Na stronie programu Chrome to Phone w Google Play pojawił się komunikat, że aplikacja jest przestarzała. Programiści firmy nie będą już pracowali nad rozwojem tego programu, a za kilka miesięcy – dokładnie w marcu 2016 r. – zostanie wycofany z zasobów google'owego sklepu z aplikacjami.

350170268167333825

Chrome to Phone stracił bowiem rację bytu. Po zalogowaniu się na konto Google w przeglądarce Chrome, informacje o naszych zakładkach oraz historii odwiedzanych stron internetowych są synchronizowane między urządzeniami, na których korzystamy z Chrome. Także dane z google'owych map są dostępne zarówno w wersji webowej, jak też w aplikacjach mobilnych, a link do danej lokalizacji można wysłać z przeglądarki bezpośrednio na smartfon lub tablet. Zanim synchronizacja danych w Chrome została rozbudowana do obecnej formy, tego typu czynności można było wykonywać właśnie dzięki rozszerzeniu Chrome to Phone, w przeglądarce i aplikacji o takiej samej nazwie na Androida. Teraz Google oferuje bardziej zaawansowane możliwości synchronizacji między urządzeniami, dlatego rozszerzenie do Chrome już zostało wycofane, a wkrótce taki sam los czeka aplikację mobilną.

bDZVgqLb

Dla tych, którzy nie chcą korzystać z przeglądarki Chrome, a potrzebują przesyłać dane (np. SMS-y lub linki) między komputerem a smartfonem lub tabletem, polecamy aplikację Pushbullet na Androida. Znajdziecie ją w naszej bazie programów. Innym wartym uwagi produktem twórców Pushbulleta jest aplikacja Portal. Służy ona do przenoszenia plików z komputera na urządzenie mobilne, z wykorzystaniem sieci WiFi. Ten program również czeka na Was w naszej bazie aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bDZVgqLX