Aplikacja Chrome to Phone zniknie ze sklepu Play

Aplikacja Chrome to Phone zniknie ze sklepu Play

Aplikacja Chrome to Phone zniknie ze sklepu Play
Łukasz Maślanka
11.12.2015 10:48

Jeśli używacie aplikacji na Androida Chrome to Phone, lepiej poszukajcie alternatywy. Program nie będzie już rozwijany przez Google, a za kilka miesięcy zostanie wycofany ze sklepu Play.

Na stronie programu Chrome to Phone w Google Play pojawił się komunikat, że aplikacja jest przestarzała. Programiści firmy nie będą już pracowali nad rozwojem tego programu, a za kilka miesięcy – dokładnie w marcu 2016 r. – zostanie wycofany z zasobów google'owego sklepu z aplikacjami.

350170268167333825

Chrome to Phone stracił bowiem rację bytu. Po zalogowaniu się na konto Google w przeglądarce Chrome, informacje o naszych zakładkach oraz historii odwiedzanych stron internetowych są synchronizowane między urządzeniami, na których korzystamy z Chrome. Także dane z google'owych map są dostępne zarówno w wersji webowej, jak też w aplikacjach mobilnych, a link do danej lokalizacji można wysłać z przeglądarki bezpośrednio na smartfon lub tablet. Zanim synchronizacja danych w Chrome została rozbudowana do obecnej formy, tego typu czynności można było wykonywać właśnie dzięki rozszerzeniu Chrome to Phone, w przeglądarce i aplikacji o takiej samej nazwie na Androida. Teraz Google oferuje bardziej zaawansowane możliwości synchronizacji między urządzeniami, dlatego rozszerzenie do Chrome już zostało wycofane, a wkrótce taki sam los czeka aplikację mobilną.

Dla tych, którzy nie chcą korzystać z przeglądarki Chrome, a potrzebują przesyłać dane (np. SMS-y lub linki) między komputerem a smartfonem lub tabletem, polecamy aplikację Pushbullet na Androida. Znajdziecie ją w naszej bazie programów. Innym wartym uwagi produktem twórców Pushbulleta jest aplikacja Portal. Służy ona do przenoszenia plików z komputera na urządzenie mobilne, z wykorzystaniem sieci WiFi. Ten program również czeka na Was w naszej bazie aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)