Aplikacja Chrome to Phone zniknie ze sklepu Play

Aplikacja Chrome to Phone zniknie ze sklepu Play
Łukasz Maślanka

11.12.2015 10:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli używacie aplikacji na Androida Chrome to Phone, lepiej poszukajcie alternatywy. Program nie będzie już rozwijany przez Google, a za kilka miesięcy zostanie wycofany ze sklepu Play.

Na stronie programu Chrome to Phone w Google Play pojawił się komunikat, że aplikacja jest przestarzała. Programiści firmy nie będą już pracowali nad rozwojem tego programu, a za kilka miesięcy – dokładnie w marcu 2016 r. – zostanie wycofany z zasobów google'owego sklepu z aplikacjami.

Obraz

Chrome to Phone stracił bowiem rację bytu. Po zalogowaniu się na konto Google w przeglądarce Chrome, informacje o naszych zakładkach oraz historii odwiedzanych stron internetowych są synchronizowane między urządzeniami, na których korzystamy z Chrome. Także dane z google'owych map są dostępne zarówno w wersji webowej, jak też w aplikacjach mobilnych, a link do danej lokalizacji można wysłać z przeglądarki bezpośrednio na smartfon lub tablet. Zanim synchronizacja danych w Chrome została rozbudowana do obecnej formy, tego typu czynności można było wykonywać właśnie dzięki rozszerzeniu Chrome to Phone, w przeglądarce i aplikacji o takiej samej nazwie na Androida. Teraz Google oferuje bardziej zaawansowane możliwości synchronizacji między urządzeniami, dlatego rozszerzenie do Chrome już zostało wycofane, a wkrótce taki sam los czeka aplikację mobilną.

Dla tych, którzy nie chcą korzystać z przeglądarki Chrome, a potrzebują przesyłać dane (np. SMS-y lub linki) między komputerem a smartfonem lub tabletem, polecamy aplikację Pushbullet na Androida. Znajdziecie ją w naszej bazie programów. Innym wartym uwagi produktem twórców Pushbulleta jest aplikacja Portal. Służy ona do przenoszenia plików z komputera na urządzenie mobilne, z wykorzystaniem sieci WiFi. Ten program również czeka na Was w naszej bazie aplikacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)