Aplikacja dnia: Binary Challenge

Aplikacja dnia: Binary Challenge

Aplikacja dnia: Binary Challenge
29.01.2018 11:07

Dzisiejsza aplikacja dnia powinna zainteresować wszystkich chcących opanować lub poćwiczyć liczenie w systemie binarnym, niezależnie od wieku i celu. Binary Challenge to gra ucząca operowania na liczbach zapisanych w systemie binarnym i pośrednio także ćwicząca pamięć. Gra wyróżnia się na tle innych także niezwykłą oprawą audiowizualną.

Obraz

Grę zaczynamy od 4-bitowego trybu binarnego z „asystą”, gdzie wynik możemy wybrać z czterech podanych opcji. W miarę robienia postępów w grze odblokowane zostaną trudniejsze tryby i dłuższe liczby, a także liczby zapisane w systemie szesnastkowym i o długości 32 bitów. Im szybciej obliczony zostanie wynik, tym wyżej punktowane będzie rozwiązanie zadania.

Obraz
Obraz

Po zalogowaniu do Google Games można także porównywać wyniki ze znajomymi. Na wstępie gra wyjaśni każdą operację krok po kroku, do pomocy można też wrócić w czasie gry, jeśli napotkamy problemy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W grze warto zwrócić uwagę nie tylko na jej walor edukacyjny, ale także na niezwykłą oprawę audiowizualną. Prosty widok pozwala skupić się na liczeniu i jest przyjemny dla oka, a „medytacyjna” muzyka pomaga się skupić na zadaniach.

W Binay Challenge można zagrać na Androidzie i iOS-ie. Gra nie ma płatnych elementów, ale szkoły mogą uiścić niewielką opłatę, by odblokować wszystkie poziomy dla uczniów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)