Aplikacja dnia: Cryptogram Cryptoquote Puzzle

Aplikacja dnia: Cryptogram Cryptoquote Puzzle

Aplikacja dnia: Cryptogram Cryptoquote Puzzle
13.01.2018 10:45

Dzisiejsza aplikacja dnia pomoże Wam rozruszać szare komórki. Cryptogram Cryptoquote Puzzle to zestaw szyfrogramów, zawierających zapisane po angielsku cytaty i motta, wypowiedziane przez filozofów, naukowców, strategów, pisarzy i wiele innych znamienitych postaci, które żyły na przestrzeni wieków. Każdy z tekstów został zaszyfrowany szyfrem zamiennym, w którym jedna litera widoczna odpowiada jednej literze wiadomości. Interpunkcja została niezmieniona.

350208872490952641

Aplikacja jest bardzo wygodna i ma tak zaprojektowany interfejs, byśmy mogli skupić się na odgadywaniu hasła. Pola do uzupełnienia są pokazane w taki sposób, by pod nimi można było zobaczyć literę zaszyfrowanego hasła. Ponadto można włączyć widoczność liczby występowania każdej z liter w danym cytacie. Trzeba kierować się długością słów i prawdopodobieństwem występowania liter w angielskich zdaniach.

350208872491083713

Aplikacja ma też własną klawiaturę, na której zaznaczane są już wstawione litery. Wpisanie jej w jedno z pól zaowocuje umieszczeniem jej we wszystkich polach, oznaczonych w szyfrze tym samym znakiem. Przypisywanie nowej litery do danego miejsca także jest bardzo proste – wystarczy ją wpisać, nie trzeba niczego wymazywać ręcznie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W aplikacji można jednym poleceniem wyczyścić wszystkie pola, można też korzystać z podpowiedzi albo od razu dostać rozwiązanie szyfrogramu. Po odgadnięciu hasła zobaczymy cytat w pełni, swój czas, liczbę wykorzystanych podpowiedzi oraz odnośnik do biografii autora odgadniętych słów.

Aplikacja jest dostępna za darmo i zawiera 100 ręcznie przygotowanych szyfrogramów o różnych poziomach trudności. Więcej haseł można dokupić w pakietach po 100, podzielonych tematycznie. Warto zwrócić uwagę na to, że ręcznie sprawdzone szyfrogramy są wolne od błędów i stoją na wysokim poziomie.

Aplikacja Cryptogram Cryptoquote Puzzle jest dostępna dla Androida.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)