Aplikacja dnia: Ćwiczenia w Domu - Bez sprzętu

Aplikacja dnia: Ćwiczenia w Domu - Bez sprzętu

Aplikacja dnia: Ćwiczenia w Domu - Bez sprzętu
07.01.2018 08:55

Dzisiejsza aplikacja dnia powinna przekonać nawet najbardziej przywiązanych do krzesła, że by poćwiczyć nie trzeba sięgać po drogi sprzęt ani uczyć się skomplikowanych ruchów. Ćwiczenia w Domu to aplikacja zawierająca różnorodne programy ćwiczeń, dostatecznie proste, by można było wykonywać je samodzielnie w domu. Znajdziemy tu zestawy dla początkujących i nieco bardziej zaawansowanych, ogólne i konkretnych partii mięśni.

Ćwiczenia w Domu to zdecydowanie aplikacja dla osób, które dopiero zaczynają przygodę ze sportem. Korzystanie z niej zaczynamy od wybrania programu ćwiczeń (całe ciało, klatka piersiowa, brzuch, barki i plecy) oraz poziomu, jeśli jest taka możliwość. Każdy z nich ma własny kalendarz i można ustawić przypomnienia o wybranej porze dnia, by nie przegapić żadnego z treningów.

Obraz

Każde z ćwiczeń zobaczymy na animacji, która ułatwia zorientowanie się, jak należy je wykonywać, można też przejść do filmu na YouTubie z wybranym ćwiczeniem, jeśli sprawia problemy. W razie potrzeby można zmienić kolejność wykonywanych ćwiczeń.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po rozpoczęciu treningu możemy skorzystać z pomocy wirtualnego trenera, który głosem syntezatora będzie podpowiadał, jakie ćwiczenia należy wykonać i kiedy zakończyć, jeśli zadaniem ćwiczącego jest ćwiczenie przez określony czas. W innych przypadkach zakończenie serii należy potwierdzić ręcznie. Klasycznie między cyklami zaplanowane zostały przerwy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto w aplikacji można śledzić postępy w gubieniu zbędnych kilogramów i połączyć ją z usługą Google Fit, jeśli nie jest jedyną aplikacją sportową, z jakiej korzystamy. Można też podać tu swój wzrost, kontrolować wagę i na bieżąco obliczać BMI.

Aplikacja Ćwiczenia w domu działa na Androidzie. Polecamy ją w szczególności początkującym, którzy jeszcze nie zdecydowali się, by zapisać się na siłownię.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)