Aplikacja dnia: Ghostery Privacy Browser

Aplikacja dnia: Ghostery Privacy Browser

Aplikacja dnia: Ghostery Privacy Browser
24.01.2018 11:44, aktualizacja: 24.01.2018 12:22

Wczoraj informowaliśmy o przeglądarce DuckDuckGo, która dba o prywatność użytkowników, ale niestety nie ma jeszcze możliwości przeglądania w kartach. Jeśli cenicie sobie nieśledzenie, ale chcecie korzystać z wielu kart, polecamy dzisiejszą aplikację dnia – Ghostery Privacy Browser. To podobna do Chrome'a przeglądarka, zintegrowana z rozszerzeniem Ghostery.

Obraz

Po uruchomieniu przeglądarka niewiele różni się od mobilnej wersji Chromium, ale obok paska adresu zobaczymy dobrze znaną ikonkę z niebieskim duszkiem. Przed rozpoczęciem przeglądania wartu przejść do ustawień i zdecydować, czy chcemy wysyłać autorom przeglądarki statystyki z przeglądania (zapewne wiecie, że Ghostery współpracuje z kilkoma sieciami reklamowymi – im także można „pomóc”, ale nie jest to obowiązkowe), czy blokowanie powinno być cały czas aktywne i oczywiście wybrać ulubioną wyszukiwarkę z listy (jest na niej DuckDuckGo).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Poza tym Ghostery Privacy Browser ma wszystkie te funkcje, których spodziewalibyśmy się po przeglądarce mobilnej. Można w niej dodawać zakładki i korzystać z wielu kart, a także wyszukiwać wpisując hasło do paska adresu. Przeglądarka może też wymuszać ładowanie desktopowej wersji stron.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Warto zauważyć, że po załadowaniu strony na ikonce duszka zobaczymy liczbę. Informuje ona o zablokowanych mechanizmach śledzących historię przeglądania, podobnie jak w przypadku rozszerzenia dla przeglądarek desktopowych. Po przejściu do szczegółów można wybrać, czy chcemy któryś z nich dodać do białej listy.

Obraz

Ghostery Privacy Browser ma też możliwość usuwania wszystkich danych po przeglądaniu przy wyłączeniu aplikacji oraz przeglądania w trybie Incognito.

Ghostery Privacy Browser działa na Androidzie. Niestety poza kartami nie oferuje więcej niż aplikacja DuckDuckGo, a na wielu stronach okaże się wolniejsza. Mimo tego warto ją przetestować.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)