Aplikacja dnia: Linijka

Aplikacja dnia: Linijka

Aplikacja dnia: Linijka
09.12.2017 11:12, aktualizacja: 11.12.2017 09:22

Zdarzyło Wam się musieć coś zmierzyć, gdy nie było pod ręką nawet kartki w kratkę? W takich sytuacjach pomoże dzisiejsza aplikacja dnia, czyli Linijka.

Obraz

Linijka jest aplikacją bardzo prostą, która robi w zasadzie tylko jedno – wyświetla linijkę na ekranie smartfonu lub tabletu. Po pierwszym uruchomieniu warto sięgnąć po inną, godną zaufania miarkę, by skontrolować ustawienia Linijki i ewentualnie je skalibrować, zmieniając skalę wyświetlania.

Obraz

Linijka ma też trzy dodatkowe tryby działania. Można mierzyć nią długość obiektu, długość odcinka na obiekcie (niekoniecznie zaczynającego się od zera), a także szybko obliczyć pole prostokąta o zmierzonych bokach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Linijka nie ma w zasadzie żadnych ustawień, poza możliwością zmiany języka i przełączania się między centymetrami i calami. Po obejrzeniu reklamy lub kupieniu wersji płatnej aplikacji, można też włączyć ciemną skórkę i nie wygaszać ekranu, kiedy linijka jest uruchomiona i widoczna. Trzeba jednak przyznać, że prawie 10 zł za takie atrakcje to cena zbyt wygórowana, bez ciemnych kolorów można się obejść, a wygaszanie ekranu można chwilowo zmienić w ustawieniach.

Linijka jest dostępna dla Androida. Ten sam producent udostępnił też bardzo dobrą Poziomicę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)