Aplikacja dnia: Packet Capture

Aplikacja dnia: Packet Capture

Aplikacja dnia: Packet Capture
22.01.2018 10:33

Jeśli chcecie sprawdzić, z jakimi adresami IP komunikują się aplikacje zainstalowane na smartfonie, warto sięgnąć po dzisiejszą aplikację dnia – Packet Capture dla Androida.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Packet Capture to darmowy, prosty sniffer z możliwością deszyfrowania transmisji kodowanych z użyciem SSL po wskazaniu w ustawieniach odpowiedniego certyfikatu. Aplikacja wykorzystuje technikę man in the middle, ale wszystko odbywa się na smartfonie. Sniffer nie wymaga uprawnień roota ani konfiguracji proxy na innym urządzeniu. Po uruchomieniu śledzenia ruchu włączony zostanie VPN powiązany z aplikacją.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Packet Capture może zapisywać pakiety wysłane przez wszystkie aplikacje lub tylko przez jedną, wybraną przez użytkownika. Na liście można też uwzględnić pakiety sniffera. Zarejestrowane pakiety zostaną zapisane na urządzeniu do dalszej analizy.

350209198036314049

Na liście pokazane zostaną adresy IP serwerów docelowych i domeny, jeśli to możliwe. Pakiety można oglądać w postaci tekstowej i heksadecymalnej (RAW), zobaczymy też odkodowane grafiki. Każdy z nich można zapisać osobno lub skopiować.

Packet Capture przyda się w szczególności osobom piszącym aplikacje z dostępem do Internetu. Warto mieć go pod ręką także jeśli chcecie sprawdzić, czy inna aplikacja jest godna zaufania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)