Aplikacja dnia: Poziomica, Pion, Level tool

Aplikacja dnia: Poziomica, Pion, Level tool

Aplikacja dnia: Poziomica, Pion, Level tool
10.01.2018 10:24

Poziomica, Pion, Level tool to aplikacja, która zamienia smartfon lub tablet w poziomicę. Ta aplikacja doskonale uzupełni przezentowaną niedawno Linijkę przy wykonywaniu pomiarów, gdy nie mamy pod ręką prawdziwych narzędzi.

Przed pierwszymi pomiarami warto aplikację skalibrować, by upewnić się, że jej wskazania są prawidłowe. Do tego wystarczy położyć smartfon na powierzchni, o której wiemy, że jest pozioma (blat kuchenny, podłoga na wylewce i tym podobne). Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do mierzenia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na ekranie mamy do wyboru kilka sposobów wizualizacji poziomicy i pionu. Możemy skorzystać z wirtualnego bąbelka na płaskiej powierzchni albo z przecinających się osi do wyznaczania pionu. Opcje pomiaru są dostępne dla każdej strony urządzenia – można przyłożyć je do analizowanej powierzchni zarówno od strony „plecków”, jak też od strony ekranu i w obu przypadkach aplikacja zadziała tak samo.

Obraz

W ustawieniach aplikacji można także włączyć odtwarzanie dzwonka, gdy ustalimy zerowy kąt nachylenia w pionie lub w poziomie. Dzięki temu można skupić się na dopasowywaniu elementów i nie patrzeć na ekran.

Obraz

Aplikacja jest dostępna za darmo dla Androida i nie wyświetla reklam, ale włączenie niektórych dodatkowych opcji będzie możliwe po obejrzeniu reklamy. Można też dokupić możliwość wyznaczania pionu na obrazie z kamery smartfonu. Do aplikacji zalet należy dopisać także przejrzysty i miły dla oka interfejs.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)