Aplikacja dnia: Quitzilla

Aplikacja dnia: Quitzilla

Aplikacja dnia: Quitzilla
02.01.2018 09:00, aktualizacja: 02.01.2018 10:15

W Nowym Roku wiele osób postanawia zmienić coś w swoim życiu. Dla nich powstała aplikacja Quitzilla, pomagająca pozbyć się niekorzystnych nawyków i wspierająca w walce z nałogami. Co ważne, Quitzilla pozwala śledzić kilka obszarów życia, które chcemy ulepszyć, w jednym miejscu. W darmowej wersji możemy monitorować dwa, płatna nie ma limitu.

Obraz

Po wybraniu używki lub zwyczaju można przypisać do niego ikonę oraz korzyść w postaci kwoty pieniężnej (wydawanej tygodniowo na używkę) lub nie zmarnowanego czasu. Można też wybrać korzyści ogólne, jeśli chcemy po prostu lepiej się poczuć, walcząc z nieprzyjemnym zwyczajem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jako motywację można wykorzystać licznik czasu od ostatniego ulegnięcia pokusie, czasu nie zmarnowanego na niekonstruktywne czynności, saldo zaoszczędzonych pieniędzy oraz wynotowane powody osobiste. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na nagrody – domyślnie będą to bilety do kina za 40 zł, ale można też wprowadzać własne kwoty i prezenty, należne za wyznaczony czas abstynencji. Poza wymiernymi korzyściami finansowymi i czasowymi, aplikacja przyznaje też wirtualne odznaki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W aplikacji zaimplementowany został kalendarz zgodny z koncepcją „nie przerywaj łańcucha” i opcjonalne powiadomienia informujące o postępach. Dane aplikacji można zabezpieczyć własnym PIN-em i zapisywać kopię zapasową na Dysku Google. Quitzilla jest dostępna za darmo, ale sporadycznie wyświetla reklamy. Kupując wersję Premium otrzymamy nieograniczoną liczbę nawyków, które można śledzić, widżety na ekran domowy, ciemną skórkę i możliwość wybrania koloru dla każdego złego zwyczaju (w darmowej wersji możemy zmienić jedynie ikonkę).

Quitzilla działa na Androidzie. Podstawowa wersja, z miejscem na dwie używki lub zwyczaje, jest dostępna za darmo. Za zniesienie limitu trzeba już zapłacić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)