Aplikacja Microsoftu łącząca smartfon z Windowsem rodzi się w bólach

Aplikacja Microsoftu łącząca smartfon z Windowsem rodzi się w bólach

Aplikacja Microsoftu łącząca smartfon z Windowsem rodzi się w bólach
02.08.2018 13:39

Podczas konferencji Build w maju Microsoft zapowiedział, że skoro w zasadzie nie ma własnego systemu mobilnego, przygotuje dla nas świetną aplikację, pozwalającą połączyć pracę na Windowsie 10 z Androidem i iOS-em. Jednak słuch po niej zaginął.

Po trzech miesiącach aplikacja Twój Telefon (Your Phone) pojawiła się w kompilacji 17728 Windowsa 10, dostępnej dla Insiderów. To koniec dobrych wiadomości. To, co znajdziemy w insiderskiej kompilacji jest dalekie od obiecywanych w maju fajerwerków. Mieliśmy dostać aplikację zdolną do obsługi wiadomości tekstowych, odczytywania zdjęć i powiadomień ze smartfonu z Androidem lub iOS-em na Windowsie 10 bez potrzeby podłączania smartfonu kablem. Integracja ma działać podobnie do tego, co możemy osiągnąć korzystając z zestawu iPhone plus Mac.

Obraz

Zamiast tego dostaliśmy narzędzie do kopiowania zdjęć z Androida, zupełnie niepotrzebne każdemu, kto korzysta z kopii zapasowej w chmurze Zdjęcia Google. Największą zaletą tego narzędzia jest możliwość przeciągania zdjęć do innych programów, na przykład PowerPointa. Oczywiście na Androidzie trzeba do tego zainstalować odpowiednią aplikację, przeznaczoną dla systemu w wersji 7.0 lub nowszej. Microsoft chciał zakończyć czasy wysyłania sobie zdjęć e-mailem, tylko nie zauważył, że spóźnił się z tym o kilka lat.

Jeśli ktoś ma PC z Windowsem i iPhone'a, na razie nie dostanie nic użytecznego. Dla nich Microsoft przygotował możliwość wysłania strony przeglądanej na iPhonie prosto na PC, czyli to samo, co oferuje już mobilny Edge i wiele innych przeglądarek. Dzięki za nic.

Wygląda na to, że aplikacja Mój Telefon to kolejna obietnica, której Microsoft nigdy nie zdoła spełnić. Oczywiście dostaliśmy informację, że nadchodzi więcej funkcji, ale póki co programiści skupią się na Androidzie i współdzieleniu z nim powiadomień. Użytkownicy iOS-a mogą spokojnie rozważyć zakup Maca do kompletu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)