Aplikacja Modlitwa w drodze – nowoczesny sposób zaspakajania potrzeb duchowych

Aplikacja Modlitwa w drodze – nowoczesny sposób zaspakajania potrzeb duchowych

Aplikacja Modlitwa w drodze – nowoczesny sposób zaspakajania potrzeb duchowych
12.08.2018 11:33, aktualizacja: 05.09.2018 20:16

Krótkie sesje medytacji i techniki uważności (mindfulness) zyskały ogromną popularność w ostatnich latach, ale dla niektórych problemem może być ich zakorzenienie we wschodnich religiach. Dlatego, mamy dla Was propozycję aplikacji opartej na Ewangelii, zakorzenioną w duchowości ignacjańskiej. Modlitwa w drodze pozwala zanurzyć się w Słowie Bożym w dowolnym momencie dnia.

Modlitwa w drodze to codzienne rozważania modlitewne, które możemy przeczytać lub odsłuchać. Warto tu zaznaczyć, że nagrania do odsłuchiwania zostały profesjonalnie przygotowane i opatrzone piękną muzyką wprawiającą w kontemplacyjny nastrój. W przerwach słuchający ma czas na refleksję i odkrycie, w jaki sposób przedstawiane Słowo może odnieść do swojego codziennego życia. Każde z rozważań składa się z fragmentu Pisma Świętego i krótkiego komentarza. Według twórców aplikacji, taka forma modlitwy ma pomóc odnaleźć Boga, który jest obecny w każdym momencie naszego życia. Zgodnie z tym założeniem, modlitwa jest słuchaniem Boga, rozmową z Nim i wprowadzaniem w czyn owoców rozważań.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Każdą z codziennych modlitw możemy dodać do ulubionych oraz zapisać do odsłuchania offline. Co ciekawe, aplikacja może wiele czynności wykonać za nas. W ustawieniach znajdziemy możliwość automatycznego pobierania oracji na najbliższy tydzień do odsłuchania offline, automatyczne usuwanie starszych plików oraz codzienne przypomnienia o modlitwie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Poza codzienną modlitwą, w aplikacji znajdziemy także inne treści służące dłuższej medytacji, jak śpiewany różaniec czy rachunek sumienia. Aplikacja sprawdzi się w rękach osób zaznajomionych z różnymi formami modlitwy, jak i praktykujących sporadycznie. To także ciekawy sposób, by zapoznać się z modlitwą kontemplacyjną. W połączeniu z łatwym w obsłudze kalendarzem, ta aplikacja może zastąpić nam brewiarz lub wprowadzić do rozważań Ewangelii, zgodnie z medytacją praktykowaną przez jezuitów.

Modlitwa w drodze jest dostępna jako aplikacja mobilna dla Androida i iOS-a, ale to nie jedyny sposób, by korzystać z przygotowanych rozważań. Tę samą treść znajdziecie na stronie projektu. Można tam także słuchać nagrań oraz pobrać je w postaci plików MP3 i odsłuchiwać w swoim ulubionym odtwarzaczu muzycznym.

Modlitwa w drodze - Spot promocyjny

Polska wersja Modlitwy w drodze została przygotowana przez jezuitów. To część międzynarodowego projektu Pray as you go, rozwijanego w także w innych krajach i językach. Aplikacja jest doskonałym przykładem, jak można połączyć ćwiczenia duchowe św. Ignacego z Loyoli z dobrodziejstwami nowoczesnej techniki komunikacji. Zabiegani mogą dzięki temu rozwijać swoje relacje z Bogiem w dowolnym miejscu i czasie, bo każde miejsce jest dobre, by odnaleźć w nim Boga i lepiej poznać samego siebie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (156)