Aplikacja tygodnia: 2nr – Darmowy Drugi Numer

Aplikacja tygodnia: 2nr – Darmowy Drugi Numer
20.02.2018 09:06
Aplikacja tygodnia: 2nr – Darmowy Drugi Numer

Zdarzają się sytuacje, gdy chcemy otrzymać SMS lub by ktoś do nas zadzwonił, ale nie chcemy podawać swojego numeru telefonu, jak rejestracja na stronach, ogłoszenia sprzedaży czy randki internetowe. Nie trzeba do tego kupować kolejnej karty SIM – wystarczy 2nr – Darmowy Drugi Numer, która pozwala korzystać z maksymalnie trzech wirtualnych numerów telefonu.

By korzystać z aplikacji 2nr trzeba mieć jedynie dostęp do Internetu. System przydzielania wirtualnych numerów działa niezależnie od operatora i nie jest potrzebna żadna karta SIM, by z niego korzystać. Połączenia i wiadomości są dostarczane przez połączenie internetowe, nie możemy jednak nigdzie dzwonić ani wysyłać SMS-ów. Trzeba też pamiętać, że numery telefonu przydzielane są na określony czas.

Domyślnie każdy jest aktywny tydzień, chyba że będzie z nim nawiązywany kontakt – wtedy ważność numeru zostanie przedłużona automatycznie. Sposobem na przedłużenie ważności numeru samodzielnie jest wysłanie SMS-a do samego siebie. W każdej chwili można też usunąć numer wirtualny, jeśli nie jest już potrzebny. Informacje o nim zostaną skasowane przez operatora usługi po 30 dniach, chyba że rozliczenia będą wymagały dłuższego przechowywania danych.

350210433174824897

Po instalacji aplikacji możemy przejrzeć krótki przewodnik, udzielić jej odpowiednich uprawnień i wylosować sobie do 3 numerów telefonu. Każdy z nich można oznaczyć innym kolorem, wybrać dla niego pory aktywności i nazwę.

350210433174955969

Z wirtualnego numeru nie można nawiązywać połączeń ani wysyłać SMS-ów, ale można wysłać do numeru z książki adresowej prośbę o kontakt. Wiadomość ta nic nas nie kosztuje, ale można ją wysłać tylko na polskie numery, nie będące wirtualnymi numerami z aplikacji 2nr. Mogą być też problemy z numerami niektórych wirtualnych operatorów, ale na razie się z nimi nie spotkaliśmy.

350210433175087041

2nr to aplikacja pozwalająca mieć nawet 3 dodatkowe numery na telefonie, bez potrzeby korzystania z dodatkowej karty SIM. 2nr działa niezależnie od operatora, a numery są przydzielane wirtualnie na określony czas. Wirtualne numery służą tylko do odbierania połączeń i wiadomości, nie można z nich dzwonić.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja wyświetla także historię połączeń i powiadomienia o nieodebranych połączeniach i wiadomościach. Połączenie przychodzące zostanie odebrane przez 2nr, a na ekranie zobaczymy numer (mimo odpowiednich uprawnień rozpoznawanie kontaktów z książki adresowej kuleje) i informację, na który wirtualny numer właśnie ktoś dzwoni. Nie ma też możliwości korzystania z własnych dzwonków i aplikacja wybierze domyślny dzwonek systemu. Jeśli połączenia nie uda się odebrać albo w tym czasie numer będzie nieaktywny, dzwoniący będzie miał możliwość nagrania wiadomości na poczcie głosowej.

350210433175349185

Jako ciekawostkę dodam, że mimo iż mamy dostęp do danych logowania do serwera SIP, nie możliwość, by przenieść wirtualne numery na inne urządzenie, gdzie również zainstalowana jest aplikacja 2nr. Informacje o logowaniu są dostępne, ale niestety pola służą tylko do odczytu.

W razie wątpliwości w każdej chwili można zajrzeć do części aplikacji z odpowiedziami na najważniejsze pytania. Jej działanie jest jednak na tyle intuicyjne, że nikt nie powinien mieć problemów z obsługą 2nr. W razie potrzeby można aplikację zatrzymać ręcznie. Nie będziemy mogli odbierać połączeń na wirtualne numery, ale zmniejszymy zużycie energii.

Aplikacja 2nr – Darmowy Drugi Numer jest dostępna dla Androida. Sądząc po informacjach na stronie w przygotowaniu jest wydanie dla iOS-a. Korzystając z niej należy pamiętać, że nie jest to usługa telekomunikacyjna i nie realizuje szeregu dodatkowych funkcji, jak połączenia alarmowe. 2nr należy traktować raczej jako jednostronny komunikator, na który ktoś może zadzwonić ze swojego telefonu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)