Aplikacja ułatwi zakupy na raty. Wystarczy zdjęcie

Klienci VeloBanku mogą niedługo zyskać nową opcję związaną z zakupami przedmiotów na raty. Jak donosi serwis Subiektywnie o Finansach, aplikacja Velo ma zyskać nową opcję opartą na sztucznej inteligencji, która pomoże rozpoznawać przedmioty na podstawie zdjęcia, a potem proponować ofertę.

VeloBank pracuje nad nową opcją w aplikacji
VeloBank pracuje nad nową opcją w aplikacji
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Tupungato
Oskar Ziomek

09.07.2024 14:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja VeloBank powinna w niedalekiej przyszłości zyskać nową funkcję pozwalającą skrócić i ułatwić proces wnioskowania o zakup przedmiotu na raty. Klient miałby jedynie zrobić zdjęcie produktu wraz z "cenówką" w sklepie, które później będzie przetwarzać model GPT-4 Vision celem rozpoznania przedmiotu i jego wartości. Na tej podstawie automat miałby sam przygotować dla klienta ofertę i przedstawić ją, co może skrócić proces wnioskowania o sprzedaż na raty nawet do kilkunastu sekund.

Funkcja ma nosić nazwę VeloFotka i na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie pojawi się w aplikacji mobilnej VeloBanku. Bankowcy podają, że model AI jest przy tym odpowiednio skuteczny, by wdrożyć to rozwiązanie do działania - obecnie myli się podobno tylko w 2 proc. przypadków. Chociaż rozwiązanie to bez wątpienia będzie technicznie zaawansowane i wygodne, serwis Subiektywnie o Finansach zwraca uwagę na dodatkowe możliwe zagrożenie - przyzwyczajenie klienta do łatwego zadłużania się celem zakupu kolejnych przedmiotów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Warto zwrócić uwagę, że w aplikacji mobilnej VeloBanku mają się również pojawić inne funkcje również oparte na AI. Bankowcy mają pracować już teraz nad kolejnymi dziesięcioma. Wcześniej w VeloBanku pojawiły się też inne ciekawe funkcje związane z aplikacją mobilną, w tym weryfikacja behawioralna. Dzięki niej program sprawdza, czy telefon w ręku trzymany jest przez właściciela, co ma wpływ na późniejsze wymuszenie (lub nie) dodatkowej weryfikacji użytkownika.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Komentarze (5)