Aplikacje na nową platformę Microsoftu już w sklepie. Czym będzie Andromeda OS?

Aplikacje na nową platformę Microsoftu już w sklepie. Czym będzie Andromeda OS?

Aplikacje na nową platformę Microsoftu już w sklepie. Czym będzie Andromeda OS?
29.12.2017 18:30

Jeden, by wszystkimi rządzić – taki właśnie miał być Windows 10. Miał to być ujednolicony system operacyjnym, który znalazłby się na wielu rodzajach urządzeń. Na zewnątrz wyglądało to całkiem obiecująco, zwłaszcza dzięki aplikacjom uniwersalnym. Okazało się, że jednak pod maską aż tak interesująco nie jest, ale Microsoft zapowiedział nowy projekt, mający być rozwinięciem założeń Windows 10. Przedsięwzięcie wewnętrznie nazywane Andromeda OS najwidoczniej wkroczyło na kolejny etap rozwoju.

Microsoft ciągle dąży do stworzenia wspólnego środowiska, w którym różne urządzenia działały pod kontrolą oprogramowania mającego wiele wspólnych elementów: przede wszystkim jądra i usługi systemowe. W projekcie Andromeda różnice mają być niewielkie i opierać się na dołączanych modułach, przygotowanych pod konkretne wymagania. Windows 10 ma więc stać się bardziej modularny, w czym pomóc ma wspólna powłoka CSHELL.

Jak donosi serwis Windows Central, aplikacje tworzone zgodnie z ambitnymi założeniami projektu Andromeda, są już testowane w Microsoft Store. Przy tych aplikacjach, na liście dostępnych platform, pojawia się nowa wartość – 8828080. Co ciekawe, 001-425-882-8080 jest numerem telefonu do centrali Microsoftu. Oczywiście nie należy w tym podobieństwie szukać wskazówek dotyczących szykowanych zmian.

źródło: Windows Central
źródło: Windows Central

Aplikacje Microsoftu w oficjalnym sklepie nie są jedynymi z oznaczeniem 8828080. Nowa platforma widoczna jest również w przypadku aplikacji firm trzecich, w tym Spotify i niektórych gier. Pojawią się podejrzenia, że 8828080 może dotyczyć urządzenia, które zapoczątkowałoby nową kategorię sprzętu w ofercie Microsoftu. Niewykluczone też, że chodzi tutaj o emulowane na Windowsie 10 środowisko uruchomieniowe dla aplikacji Win32. Na takim rozwiązaniu opierać się będzie nowa klasa sprzętu, always connected devices, czyli hybrydy z procesorami ARM.

Nie brakuje także podejrzeń, że wspomnianym urządzeniem miałby być mityczny niemalże już „Surface Phone”, który działaby pod kontrolą Andromeda OS. Niepotwierdzone informacje wskazują, że na wyposażeniu znalazłby się rysik, a konstrukcja składałaby się na pół, podobnie jak książka.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)