Aplikacje pakietu Microsoft Office gotowe na premierę iOS 9

Aplikacje pakietu Microsoft Office gotowe na premierę iOS 9
Paweł Piskurewicz

16.09.2015 12:53

Podczas niedawnej konferencji Apple'a, na której zaprezentowano głównie nowe urządzenia, gościnnie wystąpili przedstawicieli firmy Microsoft. Prezentowali oni możliwości pakietu Office jakie czekają nie tylko na użytkowników iPada Pro, ale i innych urządzeń pod kontrolą iOS 9. O tym, że Microsoft poważnie traktuje swoje aplikacje w mobilnym sklepie Apple niech świadczy fakt, że jeszcze przed oficjalną, dzisiejszą premierą nowej wersji systemu przygotował odpowiednie aktualizacje dla wybranych programów.

Aplikacje Word, Excel, PowerPoint, OneNote oraz Outlook otrzymały wsparcie dla takich nowych funkcji jak Slide Over oraz Split View. Pierwsze z nich pozwoli na podglądanie zawartości innej aplikacji bez wychodzenia z tej, w której aktualnie się znajdujemy. Jest to dobre rozwiązanie gdy tylko na chwilę chcemy skorzystać z zawartości innego programu, bądź też przenieść do niego treści z aktualnie wykorzystywanej aplikacji.

Obraz

Split View to z kolei znany chociażby z tabletów z Windows 8 tryb dzielenia ekranu pomiędzy aplikacji. Obok siebie możemy uruchomić dwie aplikacje i każda z nich pozostanie aktywna. Do tego programy z pakietu Office korzystające ze Split View będą potrafiły ze sobą współpracować i wymieniać informacje.

Obraz

Kolejną z nowości jest wsparcie dla systemowej wyszukiwarki Spotlight jakiego doczekały się aplikacji OneNote oraz Outlook. Za jej pomocą przeszukamy nasze notatniki oraz wiadomości e-mail. Usprawniono także korzystanie ze skrótów klawiatury. Teraz wystarczy użyć przycisku Command aby zobaczyć podgląd dostępnych kombinacji. Warto wspomnieć również o dodanie do OneNote’a obsługi opcji Handoff, czyli możliwości łatwego kontynuowania pracy na innym urządzeniu z iOS.

Aplikacje Word, Excel, PowerPoint, OneNote oraz Outlook dla iOS są dostępne za darmo. W przypadku trzech pierwszych aktywna subskrypcja Office 365 daje nam dostęp do dodatkowych opcji, ale nie jest niezbędna do podstawowej edycji plików. Oficjalna premiera iOS 9 powinna nastąpić dziś wieczorem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)