Aplikacje progresywne wyprą programy z Chrome Web Store w 2018 roku

Aplikacje progresywne wyprą programy z Chrome Web Store w 2018 roku
Oskar Ziomek

06.12.2017 11:48, aktual.: 30.01.2018 18:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacje progresywne nieustannie rosną w siłę i już w przyszłym roku trafią także do desktopowych wersji Chrome'a, gdzie wyprą dotychczasowe aplikacje ze sklepu Chrome Web Store. To efekt trwającego już od 2016 roku procesu wycofywania aplikacji ze sklepu dla Windowsa, Maka oraz Linuksa – aplikacje będą w nim nadal dostępne tylko z poziomu Chrome OS-a.

Odwiedzając sklep z systemu innego niż Chrome OS, już teraz nie znajdziemy w nim zakładki kierującej do aplikacji. Początkowo programy miały całkowicie zniknąć, ale jak wynika z informacji przekazywanych przez Android Police, zdecydowano się zastąpić je aplikacjami progresywnymi. Google poinformowało o tym mailowo programistów:

Zespół Chrome'a pracuje właśnie nad uruchomieniem aplikacji progresywnych (PWA), by mogły być instalowane na desktopach. Gdy funkcjonalność ta się pojawi (około połowy 2018 roku), użytkownicy będą mogli instalować aplikacje webowe na komputerach i uruchamiać je dzięki ikonom i skrótom; podobnie, jak ma to miejsce teraz z Aplikacjami Chrome'a...

Wśród informacji czytamy również, że trwają prace nad ułatwieniem deweloperom aplikacji przejścia na PWA. Google zauważa jednak, że odwzorowanie wszystkich możliwości dotychczasowych Aplikacji Chrome'a będzie w przypadku PWA niemożliwe. Dobrą wiadomością jest natomiast fakt, iż całość przesunie się nieco w czasie – Google zauważa, że już teraz planowane daty sięgają kilku miesięcy później, niż pierwotnie, a nadal są tylko planowane i mogą się jeszcze zmienić.

Z tego miejsca warto przypomnieć, że aplikacje progresywne w mobilnych przeglądarkach są już od pewnego czasu dostępne. W Chromie pojawiły się niemal rok temu, a do mobilnego Firefoksa wygodna ich obsługa dzięki skrótom trafiła do wersji Beta w ubiegłym tygodniu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)