App Inventor - wizualny kreator aplikacji dla Androida

Wojciech Cybulski

12.07.2010 16:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google udostępnił kolejny interesujący projekt dla właścicieli telefonów z Androidem. App Inventor for Android jest programem umożliwiającym bardzo łatwe tworzenie aplikacji dla mobilnego systemu operacyjnego Google.

O tym, że stworzony przez Google kreator aplikacji dla Androida jest dziecinnie prosty w obsłudze możemy przekonać się, oglądając krótki film demonstracyjny. W praktyce wszystko odbywa się w trybie graficznym, bez potrzeby pisania kodu czy zaznajamiania się z tajnikami SDK. Kolejne elementy naszej aplikacji budujemy z modułów takich jak przyciski, pola tekstowe czy funkcje wywołujące konkretne akcje. Efekty naszej pracy mogą być natychmiast skompilowane i przeniesione do telefonu. Google pracował nad App Inventor for Android od kilkunastu miesięcy - osoby chcące rozpocząć zabawę z kreatorem mogą skorzystać z kilku przygotowanych przez firmę poradników.

Udostępnienie App Inventor pokazuje determinację Google w promowaniu otwartego modelu współpracy z użytkownikami komórek z Androidem. Jest to oczywisty afront wobec modelu biznesowego Apple, który na wszelkie możliwe sposoby kontroluje, co i w jaki sposób użytkownik iPhone'a może zainstalować w swoim telefonie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)